Neslimo !!!
Šizandra (Schizandra chinensis) jeb Ķīnas citronliāna – fizisko un garīgo spēku avots

Atcerieties, ka uztura bagātinātāji neaizstāj pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu un nav farmaceitiski medikamenti !
Šizandra (Schizandra chinensis) jeb Ķīnas citronliāna - viens no seniem subtropu floras augiem - jaudīga, daudzgadīga atzarojoša lapu liāna no magnoliju vai shizandru dzimtas ar kokveida stiebru līdz 10 metriem garumā un līdz 4 cm resnumā.

Savvaļā Krievijā citronliāna aug Tālajos Austrumos Habarovskas pusē, piejūrā, Amūras apgabalā, uz Sahalīnas un Kuriļu salām, un, protams, Ķīnā, kur tā bija zināma vēl 5 gadsimtā, bet 6-7 gadsimtā to sauca par Ķīnas imperatoru iemīļoto augu, kur to sauc par u-vei-czi.

Kā dziedniecisks līdzeklis citronliāna tika aprakstīta pirmajā Ķīnas farmācijas grāmatā 250 gadus pirms mūsu ēras.  Senos Ķīnas drogu aprakstos ir minēts, ka tā «kavē enerģijas izzušanu un piešķir spīdumu acīm». Pirmo zinātnisko citronliānas aprakstu veica krievu botāniķis Turčinovs 1837.gadā.
Preparāti no citronliānas pastiprina uzbudinājumu galvas smadzeņu garozā un paaugstina centrālas nervu sistēmas reflektorisko darbību. Tie stimulē sirds-asinsvadu sistēmu, kairinoši iedarbojas uz elpošanas funkciju. Citronliānas tonizējošā, atspirdzinošā, stimulējošā iedarbība, īpaši izpaužas saspringtā garīgā darba laikā, kurš prasa koncentrētību, uzmanību, uztveres viengabalainību. Turklāt ir ļoti svarīgi, ka tās tonizējošo iedarbību nepavada nervu šūnu apsīkums. Citronliānas preparāti paaugstina redzes asumu un acu spēju adaptēties tumsā. Tie samazina sirds ritma biežumu, palielinot to amplitūdu.

Tonizējošā efekta sasniegšanai citronliānas preparātus var lietot gan praktiski veseli cilvēki (pie pārpūles, noguruma, darbspēju pazeminājuma, pavasara avitaminozes), gan cilvēki, kas cieš no hipotonijas, psihoastēnijas, hipotoniska tipa veģetatīvo distoniju.

Citronliānas iedarbības mehānisms uz cilvēka organismu kļuva saprotams pēc bioloģiski aktīvu vielu – lignānu atklāšanu tās sēklu eļļā. Lignāni (savienojumi, kas nosaka galvenās auga bioloģiskās īpašības) shizandrīns un shizandrols sekmē hormonu - adrenalīna un noradrenalīna aktivitātes palielināšanos visos audos. Lignāni ir antioksidanti un uzlabo aknu funkciju. Bet galvenā to darbība - tonizējoša. Citronliāna pastiprina ogļhidrātu vielmaiņu nogurušajos audos, paaugstina organisma noturību pret skābekļa trūkumu.

Bez tam vēl citronliānas augļi satur ēteriskas eļļas, miecvielas, taukskābes un organiskas skābes, askorbīnskābi (vit. C), vitamīnu Е, minerālvielas un mikroelementus titānu, sudrabu, selēnu, varu, mangānu, cinku, niķeli. Ķīnas citronliānas ogās vēl ir ābola-, vīna-, dzintara- un citrona- skābes, cukuri, pektīns, darvas.

Vēl citronliāna uzlabo kuņģa-zarnu trakta motoro un sekretoro funkciju, pie cukura diabēta pazemina tā saturu asinīs, aktivē organisma vielmaiņu un reģeneratīvos procesus, paaugstina imunitāti, stimulē seksuālo aktivitāti un paaugstina potenci.

Citronliāna tiek pielietota pie:

 • kopēja spēku izsīkuma;
 • fiziskas un garīgas izturības palielinājumam;
 • pazeminātā arteriālā spiediena;
 • mazasinības;
 • bronhītiem, bronhiālās astmas;
 • tuberkulozes;
 • kuņģa, aknu, nieru slimībām;
 • seksuālām problēmām;
 • palīdz pielāgoties pie apkārtējas vides izmaiņām;
 • sievietēm citronliānas tinktūra palīdz atbrīvoties no frigiditātes, bet vīriešiem - no impotences un priekšlaicīga sēklas izvirduma.

Profilaksei gripas un saaukstēšanās epidēmijas laikā gatavo tēju no citronliānas ogām, pieliek medu un dzer to dienas pirmajā pusē, bet ne uz nakti, jo citronliāna neļaus aizmigt.

Optimāla deva veselam cilvēkam ir 5-6 ogas. Pēc stundas pēc to ieņemšanas iestājas gaidāmais efekts, kas ilgst 5-6 stundas.

No kaltētajām ogām var sagatavot tonizējošo dzērienu: vienu ēdamkaroti ogu apliet ar litru verdoša ūdens, nostādināt 10-12 stundas, izkāst un pielikt pēc garšas cukuru vai medu.

Šizandras tinktūra (alkohola uzlējums) no kaltētām ogām:

Šizandras tinktūras izgatavošanai nepieciešami 10 grami kaltētu ogu. Tās nepieciešams apliet ar 0,5 l degvīna vai 70% spirta (ar spēcīgāku nedrīkst, ogas zaudē daudzas svarīgas īpašības). Dot ievilkties 14 dienas. Pielietot, saskaņojot ar ārstu, 3 reizes dienā pa 30 pilieniem pirms ēšanas, vai četras stundas pēc ēšanas. Vienlaicīgi var apēst 3-4 ogas no tinktūras.

Kaltētu citronliānas ogu lietošana:

Kaltētas ogas samalt kafijas dzirnaviņās, un lietot divreiz dienā pa 0,5 grami pēc ēšanas.

Citronliānas pielietojuma kontrindikācijas:

bezmiegs, sirds darbības traucējumi, paaugstināts asins spiediens, nervu uzbudinājums, grūtniecības laikā, dotā preparāta vielu individuāla nepanesība.
Citronliānu nedrīkst ēst „spaiņiem” un turēt to metāliskos traukos. Tas var izsaukt saindēšanos.

Nelielam cilvēku daudzumam ir savdabīga alerģija uz citronliānu, kura izpaužas kā miegainums, tādēļ iekams sākt lietot citronliānu, nepieciešams to pamēģināt minimālā devā.

Vēl:

 • Magi iesaka glabāt guļamistabā citronliānas ogu virteni, lai nekad nedzistu mīlestība un kaisle.
 • Citronliānas rudens lapa - labs pasargs, īpaši bērna istabā vai jaunas meitenes un jaunekļa guļamistabā.
 • Buķete no citronliānas lapām attīra mājas auru un nostiprina tur dzīvojošo veselību.

Akūtu saslimšanu gadījumā obligāti griežaties pie sava ārsta.

Iegaumējiet, uztura bagātinātājs nav brīnumlīdzeklis,
un pēc dažu tā kapsulu vai tablešu ieņemšanas, jeb lietojot to dažas dienas, nekādas problēmas tas neatrisinās. Uztura bagātinātāji ir domāti ilglaicīgai (kursveidīgai) lietošanai, un to iedarbība attīstās pakāpeniski. Ja ir lielākas problēmas, tad obligāti ir jāgriežas pie sava ārsta. Un te uztura bagātinātājs var būt kā papildlīdzeklis pie pamatārstēšanās. Bet šajā gadījumā obligāti ir jākonsultējas ar savu ārstu.

Daudzi speciālisti - ārsti un dziednieki uzskata, ka, lai kāds preparāts, farmaceitisks medikaments vai uztura bagātinātājs iedarbotos mūsu organismā ar pilnu atdevi, un Jūs tiešām justu efektu no to pielietošanas, organisms vispirms ir jāattīra no toksīniem un šlakām, jo šis piesārņojums neļauj izpausties visām lietojamā līdzekļa gaidāmajām pozitīvajām īpašībām. Visvienkāršākais ceļš, kā attīrīt organismu - skatāmies šeit.

Un ir vēl viens bet. Tā kā katrs vīrietis ir nonācis līdz "dzīvei šadai" atšķirīgā veidā un katram, protams, ir atšķiŗigas problēmas, tad nevar viens un tas pats līdzeklis iedarboties uz visiem vienādi. Kas ļoti palīdz vienam, varbūt uz citu neizrāda nekādu iedarbību. Tas ir ilgs un mokošs meklējumu ceļš, kamēr katrs atradīs sev vispiemērotāko līdzekli. Tāpēc uzreiz nav jākrīt izmisumā un jāvaino līdzekļa pārdevējs, ja tas uz jums neiedarbojas. Ko darīt, jāmeģina cits. Bet galvenais, ir zināt tieši, kas ir jūsu problēmu pamatā. Un to var noteikt tikai medicīniskie izmeklējumi.
Citi līdzekļi potencei, erekcijai un dzimutieksmei:

Male Potecy

Vienalicīgi ar konkrēto uztura bagātinātāju ir ieteicams lietot Spirulīnu, tad efekts palielinās.
keywords:
erekcijas pastiprināšana, potences uzlabošanas līdzekļi, impotence, tautas līdzekļi erekcijas atjaunošanai un uzlabošanai, erektīlā disfunkcija, erekcijai, potencei, dziednieks, dziedniecība, ārstē, ārstniecība, dakteris, vēzis, alerģija, imunitāte, sirds, asinsvadu, asinsvadi, asinsvads, vēnas, artērijas, smadzeņu, apasiņošana, tonizējošs, slimības, dziedē, izārstē, palīdz risināt, ārstnieciskās tējas, drogas, dabīgie preparāti, dabīgās zāles, zāļu tējas, zaper, zapers, orgon, orgons, orgonīts, libido, dzimumtieksme, katuaba, potences uzlabotāji
Designed by Alex