Neslimo !!!
Prostatas vēzis
 
Visi vīrieši varētu saslimt ar prostatas vēzi, ja varētu tik ilgi nodzīvot. Saslimstības biežums pieaug, sākot ar 50 gadu vecumu, tad samērā strauji palielinās līdz 90 gadu vecumam. Jaunākiem vīriešiem šī slimība sastopama ļoti reti. Pētījumi pierādījuši, ka apmēram 15% vīriešu vecumā no 50 līdz 60 gadiem slimo ar šo slimību. Pēc 60 gadu vecuma prostatas vēzis ir konstatējams katram trešajam vīrietim, pēc 70 gadu sasniegšanas jau 40% ir slimi. 90-gadīgajiem gandrīz katram prostatā ir konstatētas vēža šūnas.
Apkopojot statistikas datus par vīriešu mirstību Latvijā un tās cēloņiem, Latvijas Urologu asociācija (LUA) nonākusi pie šokējošiem secinājumiem. Latvijas vīriešu vidū turpina pieaugt ielaisto uroloģisko slimību skaits. Katru gadu Latvijā tiek reģistrēti vairāki simti jaunu prostatas vēžu slimnieki. Prostatas vēzis ir visbiežāk sastopamā onkoloģiskā slimība vīriešiem Latvijā. Taču no šī audzēja nav jāmirst, savlaicīgi atklāts, tas ir viegli likvidējams.

Ik gadu no uroloģiskajām slimībām mirst simtiem vīriešu. No prostatas (priekšdziedzera) vēža vien 2012. gadā miruši 394 Latvijas vīrieši, bet audzējs diagnosticēts 1039 gadījumos. Līdz šim jaunākais no prostatas vēža mirušais Latvijā vēl nebija sasniedzis 40 gadu vecumu.

Speciālisti ir vienisprātis – viens no iemesliem šādai statistikai ir novēlota vēršanās pēc palīdzības. Ja uroloģiskās slimības atklāj sākumstadijā, tās ir pilnībā izārstējamas. Pat prostatas vēzis ir ārstējama slimība, taču ne ielaistā stadijā. Lai vēzi ārstētu, tas jādiagnosticē agrīnā stadijā – vēl pirms novērojami kādi simptomi, tāpēc ir ļoti svarīgi, lai vīrieši no 40 gadu vecuma, pat ja nav nekādu sūdzību, urologu apmeklētu reizi gadā.

Svarīgi apzināties, ka prostatas vēzis sākuma stadijās attīstās lēni un gandrīz bez simptomiem. No slimības sākuma līdz pirmajiem simptomiem var paiet vairāki gadi. Lēni attīstoties, audzējam lēni attīstās arī patoloģiskie simptomi. Šī iemesla dēļ lielākā daļa vīriešu tiem nepievērš pienācīgo uzmanību. Valda pat maldīgs uzskats, ka ir normāli, ja mūža otrajā pusē vīriešiem rodas urinācijas traucējumi - to dēļ nav jāuztraucas un nav jāgriežas pie ārsta. Daudzi vīrieši arī nesaprot, kas ir urinācijas traucējumi, un sāk domāt par ārstu tikai tad, kad vairs nepavisam nespēj izspiest urīnu.

Nav zināms, kādēļ prostatas vēzis attīstās, bet ir skaidrs, ka tā attīstībai nepieciešams testosterons. Prostatas vēzi neizsauc prostatīts vai prostatas adenoma. Prostatas adenomas šūnas parasti attīstās ap urīnkanālu, bet vēža šūnas - pie dziedzera apvalka. Tas ļauj mums to atklāt, aptaustot dziedzeri caur taisno zarnu.

Slimības sākumā vēzis aug prostatā viena vai vairāku mezglu formā, kuri sāk palielināt dziedzeri. Tā kā tie attīstās dziedzera perifērijā, ne vienmēr rodas urinācijas traucējumi (I un II stadija; sk. att.). Tādēļ jāpievērš uzmanība jebkurai nepatīkamai sajūtai ap prostatu. Vēzis sāk arī cauraugt prostatas kapsulu un ieaugt blakus orgānos. Tā šūnas pamazām iekļūst limfātiskajā sistēmā, un, nometinoties limfmezglos, tajos sākas metastāzes. Nokļūstot vēža šūnām venozajā un arteriālajā asinsritē, metastāzes attīstās kaulos, kas ir ļoti raksturīgi šai slimībai; retāk metastāzes rodas plaušās un citos orgānos. Kaulu metastāzēm raksturīgas sāpes, jo normālie kaulaudi sevī it kā iespīlē šo metastāzi.

Par iespējamību atbrīvoties no šīs slimības var runāt tikai tās agrīnajās stadijās (I un II), kad audzējs vēl nav izplatījies ārpus orgāna robežām. Ārstējoties, pēc dažādu autoru datiem, 75% I un II stadijas slimnieku nodzīvo vairāk nekā 5 gadus, puse - vairāk nekā 10 gadus un 30% dzīvildze ir lielāka par 15 gadiem. Protams, jāņem vērā, ka daudzi saslimuši jau cienījamā vecumā, un nāves iemesls ne vienmēr ir bijis vēzis. Ja slimības ārstēšana uzsākta tikai vēlīnā stadijā, cerību uz labvēlīgu prognozi nav daudz.

Tādēļ vislielākā uzmanība jāveltī vēža atklāšanai agrīnajās stadijās. Tas ļoti lielā mērā atkarīgs no pašu vīriešu attieksmes pret savu veselību.

Svarīgākie izmeklējumi, lai atklātu prostatas vēzi, ir: rektālā izmeklēšana (kad ārsts caur taisno zarnu aptausta dziedzeri ar pirkstu), asins analīze, nosakot prostatas audzēju marķierus – brīvo un kopējo PSA, prostatas ultraskaņas izmeklēšana, biopsija, kompjūtertomogrāfija (CT) un kaulu scintigrāfija.
         rektālā izmeklēšana ar pirkstu

Priekšdziedzera vēža problēma ir ieguvusi mūsdienās īpašu aktualitāti saslimstības un mirstības pieauguma dēļ.

Prostatas-specifiskā antigēna (PSA) ieviešana ļāva atklāt doto saslimšanu agrīnā stadijā, kad ir iespējama atbrīvošanās no audzēja. Un tāpat turpinās prostatas vēža vēl specifiskāku marķieru meklējums.

Aizdomas par priekšdziedzera vēzi (PSA paaugstināšanās, blīvu veidojumu esamība prostatas audos rektāli iztaustot dziedzeri, hipoehogēnu zonu atklāšana izmantojot transrektālo ultraskaņas sonogrāfiju) ir apliecinājums vienam no beidzamajiem diagnostikas etapiem - prostatas biopsijas izpildei.

Zināšanas un prostatas vēža diagnostikas mūsdienu principi sekmē savlaicīgu tā atklāšanu un adekvātu ārstēšanu.
biopsija - prostatas audu paņemšana ar speciālu adatu ultrasonogrāfijas kontrolē
audzējs var skart tikai kādu daļu no dziedzera virsmas
PSA
Tātad, lai konstatētu priekšdziedzera ļaundabīgus veidojumus agrīnā stadijā, pašlaik tiek piedāvāts veikt asins analīzi uz audzēju marķieriem - noteikt kopējā PSA līmeni. Bet, tas līmenis viens pats neko neizsaka. Tas var svārstīties diezgan lielā amplitūdā. Piemēram, ja vīriets nodod asins analīzes neilgi pēc dzimumakta (sēklas noplūdes), tad šis rādī`tajs var palielināties vairākārt.

Ir vēl otrs marķieris - brī`vā PSA līmenis. Un tad tiek aprēķināta šo līmeņu attiecība. Tas veido skaidrāku "bildi" par iespēju saslimt ar priekšdziedzera vēzi.

Brīvā un kopējā PSA (f/t PSA) līmeņu attiecība

Vislielākās grūtības rodas kopēja PSA nozīmju interpretācijā diapazonā no augšējas normas robežas līdz 10-20 ng/ml. Varbūtība, ka pacientam ir prostatas vēzis, palielinās atkarībā no šā rādītāja palielinājuma pakāpes. Pie PSA līmeņa no 4 līdz 10 ng/ml vēža atklāšanas varbūtība ir no 25 līdz 35%. Tādējādi, aptuveni 65-75% pacientiem ar paaugstināto PSA līmeni ir šīs testa maldīgi pozitīvs rezultāts. Maldīgi negatīvu rezultātu daudzums tāpat ir liels. Vēža varbūtība pie PSA līmeņa vairāk kā 10 ng/ml pieaug līdz 42-64%.

Galvenais ir prostatas vēža subklīnisko formu atklāšanas iespējas bez ekstrakapsulārās invāzijas pazīmēm (Т1 un Т2 stadija) ar PSA mērījuma palīdzību, kad ir iespējama radikālas prostatoektomijas izpilde un slimnieka atbrīvošana no ļaundabīgiem bojājumiem. Pēc J.Myrtle (1986) datiem, kopēja PSA rādītāji serumā lielāki, kā 4 ng/ml bija novēroti 63% pacientu ar Т2. stadijas prostatas vēzi. Tai pašā laikā pie ekstrakapsulāriem bojājumiem (ТЗ un Т4 stadija) PSA līmeņa paaugstinājums bija novērojams 88% gadījumos. Tāpēc papildinājumā pie asins seruma kopēja PSA līmeņa novērtējuma, dažādu PSA formu noteikšana, dod derīgu papildinformāciju, īpaši kopēja PSA paaugstinājuma gadījumā «pelēkās skalas» robežās, ievērojot katra pacienta individuālas īpatnības. Asins seruma kopēja PSA līmenis tiek noteikts ar brīvā PSA un PSA, kas ir saistīts ar plazmas olbaltumvielām, rādītāju summu. Brīvā PSA līmeņa attiecība pret kopējā PSA līmeni (f/t PSA), izteikts procentos, tiek apzīmēts kā brīvā PSA procenti. Šo rādītāju aprēķina pēc formulas:
Katra atsevišķi ņemtā PSA rādītāja novērtējumam, kas atrodas 4-10 ng/ml robežās, PDV (prostatas dziedzera vēža) atklāšanu var noteikt uz brīvā PSA procenta aprēķināšanas pamata. Piemēram, kaut arī PDV atklāšanas vidējā varbūtība pēc biopsijas rezultātiem pie PSA 4 -10 robežās ng/ml līdzinās 25-30% - izmantojot brīvā PSA procentu pacientu atlasē uz prostatas biopsiju, PVD atklāšanas varbūtība pēc biopsijas rezultātiem atrodas robežās no 8 līdz 56% — atkarībā no PSA f/t attiecības. Šī likumsakarība ir atspoguļota tabulā.

PDV (prostatas dziedzera vēzis) atklāšanas varbūtība uz f/t PSA rādītāja pamata
PDV atklāšanas varbūtība atkarībā no vecuma ir atspoguļota uz diagrammā:
Vīriešiem 50-64 gadu vecumā PDV atklāšanas risks ir ievērojami zemāks (ievērojot PSA f/t rādītāju) salīdzinot ar vīriešiem vecumā no 65-75 gadiem, kur PDV atklājas daudz biežāk.

Vispār lēmums par to, veikt prostatas biopsiju vai nē, parasti pamatojas uz vienīgā parametra: PSA normas slieksnis. Vīriešiem, kuriem PSA f/t rādītājs ir mazāks par 15%, tiek rekomendēta prostatas biopsija, pie PSA f/t nozīmes vairāk kā 15% PDV esamības risks ir tik zems, ka prostatas biopsiju var atlikt vai neveikt vispār. PSA f/t attiecības prognostiskā vērtība palielinās ar kopējā PSA līmeņa pieaugumu, un kļūst lielāka pie kopējā PSA līmeņa, kas ir lielāks par 6-8 ng/ml.

Apkopojot, var sacīt, ja vēža šūnas izdala PSA, kas ir saistīts ar asins seruma olbaltumvielām (kurš atšķiras no PSA, ko izdala prostatas dziedzeri pie labdabīgās prostatas hiperplāzijas), ir vērts izmantot PSA f/t rādītāju ar mērķi PSA rādītāja jūtības tālākam paaugstinājumam. Šīs metodes izmantošanas svarīgs pluss ir nepieciešamība veikt tikai asinsanalīzi bez transrektālās sonogrāfijas pielietojuma. Pašlaik jautājums par PSA f/t attiecības nozīmi paliek atvērts, bet, par spīti būtiskām atšķirībām pētāmos parametros, PSA f/t attiecība ļauj klīniski precīzāk atklāt vēzi pie PSA līmeņa 4-10 ng/ml. Brīvā un kopēja PSA rādītāju noteikšana un to attiecību aprēķins, ne tikai palielina priekšdziedzera vēža un hiperplāzijas diferenciālas diagnostikas precizitāti, bet arī samazina biopsiju daudzumu .

 
Ko var ieteikt vīriešiem, lai samazinātu risku saslimt ar priekšdziedzera vēzi?
1) sākot no 40.g. vecuma, regulāri pielietot elektrostimulatoru Erektron – apraksts šeit;
2) tā kā pēdējos gados, ir atklājies, ka dažu sēņu sastāvā esošie polisaharīdi, mūsu organismā izpilda vēža šūnu makrofāgu „killeru” lomu, tad ir ieteicams, jebkurā vecumā, profilaktiski pāris reižu gadā, lietot tādus preparātus no sēnēm: Kordiceps, Reiši, Brazīlijas atmatene un c., kā arī Godži ogas.
3) Uzturā vairāk lietot tomātus, jo ir atklājies, ka tie satur vērtīgu vielu likopīnu, kas bremzē vēža šūnu attīstību (dienas norma – 4 tomāti, protams labas kvalitātes – un, jo tie ir sarkanāki, jo vairāk tajos ir likopīna);
4) Vēl uzturā vecākiem vīriešiem ir ieteicams lietot tādu eksotisku garšvielu, kā kurkuma (jeb tamerisks). Ir atklājies, ka tajā esošā viela kurkumīns, arī spēlē prostatsas vēža šūnu „killera” lomu. Var izlasīt krieviski šeit.
5) Tāpat ir ieteicams lietot produktus, kas satur lielu daudzumu beta-sitosterola. Ir atklāts, ka beta-sitosterols bloķē testosterona pārvēršanos dihidrotestosteronā, kura līmenis palielinātā prostatā ir 5 reizes augstāks, nekā normāla izmēra priekšdziedzerī. Ļoti daudz šī dabīgā sterīna, jeb fitosterola ir rīsa klijās, linsēklās, riekstos – it īpaši liellazdu riekstos (Corylus maxima L), ķirbja sēklās.
Daudzi speciālisti - ārsti un dziednieki uzskata, ka, lai kāds preparāts, farmaceitisks medikaments vai uztura bagātinātājs iedarbotos mūsu organismā ar pilnu atdevi, un Jūs tiešām justu efektu no to pielietošanas, organisms vispirms ir jāattīra no toksīniem un šlakām, jo šis piesārņojums neļauj izpausties visām lietojamā līdzekļa gaidāmajām pozitīvajām īpašībām. Visvienkāršākais ceļš, kā attīrīt organismu - skatāmies šeit.

Bet ir viens bet. Iegaumējiet! Tā kā katrs vīrietis ir nonācis līdz "dzīvei šadai" atšķirīgā veidā un katram, protams, ir atšķiŗigas problēmas, tad nevar viens un tas pats līdzeklis iedarboties uz visiem vienādi. Kas ļoti palīdz vienam, varbūt uz citu neizrāda nekādu iedarbību. Tas ir ilgs un mokošs meklējumu ceļš, kamēr katrs atradīs sev vispiemērotāko līdzekli. Tāpēc uzreiz nav jākrīt izmisumā un jāvaino līdzekļa pārdevējs, ja tas uz jums neiedarbojas. Ko darīt, jāmeģina cits. Bet galvenais, ir zināt tieši, kas ir jūsu problēmu pamatā. Un to var noteikt tikai medicīniskie izmeklējumi.

Fitopreparāti stimulē un renovē vīriešu dzimumorgānu funkcijas dabiskā ceļā bez blakus efektiem.
keywords:
erekcijas pastiprināšana, potences uzlabošanas līdzekļi, impotence, tautas līdzekļi erekcijas atjaunošanai un uzlabošanai, erektīlā disfunkcija, erekcijai, potencei, dziednieks, dziedniecība, ārstē, ārstniecība, dakteris, vēzis, alerģija, imunitāte, sirds, asinsvadu, asinsvadi, asinsvads, vēnas, artērijas, smadzeņu, apasiņošana, tonizējošs, slimības, dziedē, izārstē, palīdz risināt, ārstnieciskās tējas, drogas, dabīgie preparāti, dabīgās zāles, zāļu tējas, zaper, zapers, orgon, orgons, orgonīts
Designed by Alex