Sarkanā sakne

Sarkanā sakne (hedysarum theirum), ir rets augs, kas aug augstu Altaja, Sajānu un Tālo Austrumu kalnājos, alpu un subalpu pļavās, mūžīgu ledāju tuvumā. Skaists augs, ir dzimumaktivitātes dabisks hormonāls stimulators vīriešiem ar mīkstu, saudzējošu iedarbību, kas ir spējīga renovēt potenci. Tieši šī auga īpatnība ļauj ar lieliem panākumiem to izmantot pie priekšdziedzera slimībām. Sarkanā sakne ir apveltīta ar spilgti izpausto pretiekaisuma iedarbību, sekmē labdabīgas priekšdziedzera hipertrofijas simptomu samazināšanu, uzlabo asinsriti un novērš stagnācijas parādības priekšdziedzerī. Pie priekšdziedzera adenomas samazina dizūrijas parādības, uzlabo urīna izvadi, sekmē pilnāku urīnpūšļa iztukšošanu, pazemina urinācijas biežumu, īpaši nakts laikā, normalizē kuņģa-zarnu trakta darbību, izrāda vieglu stimulējošu un nostiprinošu iedarbību uz sirds-asinsvadu, elpošanas un nervu sistēmām, sekmē klepus intensitātes samazināšanos, psihoemocionālā stāvokļa uzlabošanos, uzlabo asins rādītājus. Neizsauc pieradumu ilgstoši lietojot, sekmē dažādu slimību novēršanu, fiziskas aktivitātes atbalstu pat padzīvojušajiem cilvēkiem. Augs ir apveltīts ar augstu vitamīnu aktivitāti (nostiprina un renovē kapilāru sieniņas), izvada no organisma smagos metālus un tam piemīt antioksidantā aktivitāte (neitralizē brīvos radikāļus, tādēļ efektīvs pie onkoloģiskām un audzēju slimībām), kavē metastāžu attīstību, atbalsta vielu sintēzi, kuras regulē vīriešu urīna-dzimumorgānu tonusu un peristaltiku. Tas izskaidro Sarkanās saknes plašu izmantošanu dažādu slimību profilaksē un ārstēšanā (audzēji, leikozes, reproduktīvā sfēra (prostatīti, fibromiomas, impotence, urīna-dzimumsfēras saslimšanas, adenomas, neauglība) hroniski iekaisumi, neiroloģiskas un sirds-asinsvadu patoloģijas.

Priekšdziedzera iekaisums - viena no galvenajām mūsdienu vīriešu problēmām. Sāpes, iekaisums, urinācijas traucējumi, bet tālāk... Prostatīts, adenoma, seksuālas funkcijas traucējumi - ir problēmas, ar kurām negribētu saskarties neviens vīrietis.

Teicamus rezultātus lietojot sarkano sakni atzīmē sievietes ar neauglības problēmām, miomām, fibromām, dzimumsistēmas orgānu iekaisuma procesiem.

Bez tam, preparātus no sarkanās saknes bieži lieto sportisti un cilvēki, kas nodarbojas ar smagu fizisku darbu. Tikpat labi paaugstina savu fizisko aktivitāti arī cilvēki, kas ir tāli no sporta, bet grib būt vienmēr tonusā un ar teicamu veselību.

Sarkano sakni tautas medicīnā izmanto arī neirožu ārstēšanai. Vecāka gadagājuma cilvēkiem rekomendē pastāvīgi lietot Sarkanās saknes uzlējumus sirds darbības un smadzeņu asinsrites stimulācijai.

Leģenda vēstī, ka Sarkanajā saknē mājo ūdens gars. Mūsdienu medicīna atzīmē īpašu Sarkanās saknes komponentu iespaidu uz organisma "šķidrumu stāvokli". Uzlējumu un novārījumu lietošana normalizē, t.i. izved pārpalikumu vai kompensē nepieciešamā šķidruma trūkumu organismam. Visspilgtāk tas izpaužas ārstējot nieru mazspēju.


Sarkanā sakne:

    palīdz pie asa prostatīta, uretrīta, prostatas adenomas (uzlabo urīna izvadi, sekmē pilnāku urīnpūšļa iztukšošanu, pazemina urinācijas biežumu, īpaši nakts laikā);
    sekmē asinsrites uzlabošanos un stagnācijas parādību novēršanu priekšdziedzerī;
    tiek izmantota kā profilaktisks līdzeklis pie tuberkulozes, bronhīta, plaušu iekaisuma;
    palīdz pie anēmijas;
    tiek pielietota kā tonizējošais un vispārspēcinošs līdzeklis;
    izrāda savelkošu, pretsāpju iedarbību pie asiem kuņģa-zarnu traucējumiem;
    ir teicams adaptogēns un imūnstimulators;
    stimulē vīriešu dzimumaktivitātes atjaunošanos.

kā arī pie:
cistīta, urīna aizkavējuma, dzemdes asiņošanām, dzemdes nolaišanās, taisnās zarnas izkrišanas, pielonefrīta, nefrīta, piena dziedzera saslimšanām, urīna-dzimumsistēmas onkoloģiskām saslimšanām.

Pie tam, sasniegtais efekts ir noturīgs, bet blakus efektu nav atklāts!

Rekomendācijas lietošanā un sagatavošanas veidos:

Saknes degvīna ekstrakts (pats efektīgākais pagatavošanas veids): 30.gr. sausas izejvielas apliet ar 0,5  l degvīna, atstāt ievilkties divas nedēļas tumšā vietā pie istabas temperatūras. Lietot pa 1 tējkarotei uz 1/3 - 1/2 ūdens glāzes 3 reizes dienā 20 min. pirms ēšanas. Lietošanas ilgums no 1 līdz 3 mēnešiem (atkarībā no saslimšanas veida un smaguma). Pēc 1 mēn. pārtraukuma kursu var atkārtot. Rekomendēts veikt no 2 līdz 4 kursiem gadā. Profilaktiski var lietot pa 1 tējkarotei no rīta tukšā dūšā pirms ēšanas. Izspaidas pēc ekstrakta izspiešanas neizmest - tās var pa 1 tējkarotei pievienot jebkurai tējai pirms tās uzvārīšanas. Dzert kā parastu tēju. Izspaidas uzglabāt ledusskapī.

Tiem, kuri nepanes alkoholu - tējas pagatavošana: 1 ēdamkaroti sasmalcinātās saknes ielikt emaljētā traukā, apliet ar 1 glāzi verdoša ūdens, aizvērt ar vāku un vārīt uz „ūdens pirts” 30 minūtes, atdzesēt 10 min., izkāst un izspiest. Lietot pa 1/4 glāzes 3 reizes dienā 30 minūtes pirms ēšanas. Sagatavotu tēju glabāt vēsā vietā ne vairāk kā 2 diennaktis.
 
Ar Sarkanās saknes uzlējumu veic mikroklizmas pie asa prostatīta, miomas un fibromiomas, impotences, urīnsfēras saslimšanām, adenomas. Saknes uzlējumu gatavo: 1 tējkaroti izejvielas iebērt termosā un apliet ar 1 glāzi verdoša ūdens, atstāt pa nakti ievilkties, izkāst. Iegūto preparātu sadalīt 2 porcijās un veikt mikroklizmas no rīta un uz nakti (pēc tualetes apmeklējuma). Uzlējuma temperatūrai nav jāpārsniedz ķermeņa temperatūra, tas ir ļoti svarīgi. Kurss 10 - 12 dienas.

Kontrindikācijas: individuāla nepanesība.

Kā arī ar uzmanību pie grūtniecības, bērniem līdz 12.g. vecumam, laktācijas, paaugstinātās nervu uzbudināmības, sirds-asinsvadu saslimšanām, hipertonijas, miokarda infarkta.

Nav farmakoloģisks medikaments.

Iegaumējiet, uztura bagātinātājs nav brīnumlīdzeklis, un pēc dažu tā kapsulu vai tablešu ieņemšanas, jeb lietojot to dažas dienas, nekādas problēmas tas neatrisinās. Uztura bagātinātāji ir domāti ilglaicīgai (kursveidīgai) lietošanai, un to iedarbība attīstās pakāpeniski. Ja ir lielākas problēmas, tad obligāti ir jāgriežas pie sava ārsta. Un te uztura bagātinātājs var būt kā papildlīdzeklis pie pamatārstēšanās. Bet šajā gadījumā obligāti ir jākonsultējas ar savu ārstu.