Safloraveidīgā Leizeja - (sinonīmi: rapontikum, maralbriežu sakne, alpu lielgalve, Rhaponticum carthamoides, leuzea, maralroot). Aug uz Dienvidu Sibīrijas un Ziemeļaustrumu Kazahstānas kalnāju subalpu un alpu pļavām. Sibīrijas tautas medicīnā leizeja ir zināma kā augs, kas “paceļ cilvēku no četrpadsmit slimībām un piepilda viņu ar jaunību”. To sen izmanto kā tonizējošu līdzeklis pie pārpūles, kā arī kopējas vājības pēc saslimšanām, asteno-depresīvā stāvokļa un c. Pie tam slimniekiem uzlabojas pašsajūta, ceļas darbspējas, uzlabojas apetīte un miegs. Ir pieņēmums, ka pulveris no leizejas palīdzēja ķīniešiem veikt jūras ceļojumu apkārt pasaulei, apsteidzot Kolumbu par tūkstoš gadiem. Tibetā, Senajā Ķīnā un Mongolijā izmantoja leizejas burvju spēku no neatminamiem laikiem.

Leizejas sakneņu un sakņu iedarbība līdzinās žeņšeņa efektam. To novārījumu un zāļauga novārījumu plaši lieto Sibīrijas tautas medicīnā. Iedzīvotājiem sen bija zināms, ka maralbrieži, govis un zirgi meklē šo augu un pastiprināti to paēd. Sibīrijas ilgdzīvotāji vēl 19. gadsimtā pamanīja leizejas pozitīvo ietekmi arī uz cilvēka organismu. Sakneņu un sakņu novārījums un to spirta uzlējums ir apveltīti ar labu tonizējošu iedarbību. Novārījums un uzlējums noņem fizisko un garīgo nogurumu, renovē možumu, paaugstina apetīti, ievērojami pastiprina darbspējas, uzlabo kopēju pašsajūtu un pastiprina dzimumdziedzeru darbību (sekmē dzimufunkcijas atjaunošanu).

Klīniski pētījumi parādīja, ka leizejas preparāti stimulē centrālas nervu sistēmas darbību, un īpaši galvas smadzeņu garozu, paaugstina izturību pie fiziskas slodzes, pazemina noguruma izjūtas, paaugstina asinsspiedienu, palēnina sirds ritmu un palielina pulsācijas amplitūdu, paplašina perifēros asinsvadus un palielina asinsrites ātrumu. Leizeju plaši sāk izmantot arī sporta medicīnā. To lieto lai atjaunotu spēkus, pazeminātās fiziskās un garīgās darbspējas. Medicīna izmanto leizejas preparātus pie spēku apsīkuma, dzīves intereses zaudējuma, galvassāpēm, satraukumiem, raudulības. To lieto arī dzimumnespēka gadījumā vīriešiem un alkoholisma ārstēšanā.

Šķidrs leizejas ekstrakts ietilpst atspirdzinošajos dzērienos «Sajāni», «Baikāls»., balzāmos “Gorno-altajsij”, “Sibīrija”, “Krievu balzams”. Tiek izmantota ābolu vīna “Meruet” ingredientu kompozīcijā. No 2008.g. 1.maija Krievijā oficiāli atļauts izmantot (SaNPiN 2.3.2.2351-08) - Safloraveida Leizejas (Rhaponticum carthamoides) visas daļas (lapas, dzinumus, sakneņus, saknes, stiebrus un ziedkopas), to ekstraktus un pārstrādes produktus farmakoloģisko preparātu, viena- un daudzkomponentu bioloģiski aktīvu uztura bagātinātāju sastāvā. Bez ierobežojumiem, kas ir uzstādīti augu-adaptogēnu citiem veidiem. Tādējādi, Safloraveida Leizejai neeksistē ierobežojumi kas piemīt citiem adaptogēniem, tādiem kā Mandžūrijas arālija - Aralia elata, žeņšeņs - Ginseng, Eleiterokoks -Eleutherococcus senticosus, Ķīnas citronliāna - Schisandra chinensis, Johinbē - Pausinystalia yohimbe un tml.

Vēl var atzīmēt, ka šo sakni pavasaros riesta laikā izrok un noēd maralbrieži (no turienes arī nosaukums) - savu dzimumspēju palielināšanai.

Droga satur 0,180,81% ekdisterona, ekdizonus, inokosteronu, integristeronus A un B, organiskas skābes, askorbīnskābi, karotinoīdus, miecvielas, ēteriskas eļļas, flavonoīdus, sveķus, inulīnu, sterīnus.

Sastāvs: Maralbriežu sakne (Safloraveida Leizejas saknes un sakneņi), sasmalcinātas jāņogu lapas. Tējas dzēriens no Safloraveida Leizejas kā papildlīdzeklis:

    palīdz pie impotences, hroniska alkoholisma;
    apveltīts ar stimulējošo un tonizējošu iedarbību uz nervu sistēmu, īpaši pie fiziskas pārpūles, kopēja     vājuma, sliktas apetītes un pazeminātajām darbaspējām;
    uzlabo sirds darbu, regulē arteriālo spiedienu;
    atmodina aizmigušo cilvēku pēc miega zāļu līdzekļu pieņemšanas;
    uzlabo garastāvokli, noņem galvassāpes;
    palīdz pie ātras nogurdināmības un depresīva stāvokļa klimaktēriskajā periodā.           
   
    Imunitātes celšanai uzlējumu lieto rudenī, ziemā un pavasara sākumā. Jau pēc pirmā pielietojuma jūt možuma un spēku pieplūdi. Pēc neilga laika uzlabojas kopēja pašsajūta, garastāvoklis, ceļas darbspējas, gan garīgās, gan fiziskās. Vīriešiem uzlabojas erekcija. Pie hroniska noguruma zūd pastāvīga paguruma un apātijas izjūtas, uzlabojas centrālas nervu sistēmas un smadzeņu asinsapgāde.

Rekomendācijas pagatavošanai un lietošanai:

1 tējkaroti maisījuma apliet ar 1 glāzi verdoša ūdens, uzsildīt uz „ūdens pirts” aizvērtā emaljētā vai keramiskā traukā 30 minūtes. Atstāj ievilkties 10 minūtes, izkāst. Maisījumam pieliet vārītu ūdeni līdz sākotnējam apjomam. Lietot pa 1/4 glāzes 3 reizes dienā pirms ēšanas. Sagatavotu tēju glabāt vēsā vietā ne vairāk kā 2 diennaktis. Pēc 10 tējas lietošanas dienām iestājas kopēja stāvokļa manāms uzlabojums, normalizējas miegs un apetīte, ceļas darbspējas.

Tautas medicīnā gatavo novārījumu no leizejas sakneņiem pie fizisku, garīgo spēku pagrimuma un dzimumnespēka: 1 ēdamkaroti sasmalcinātas izejvielas apliet ar 1 glāzi verdoša ūdens un vārīt uz lēnas uguns 20-25 minūtes, izslēgt uguni un atstāt ievilkties pusstundas laikā. Izkāst. Lietot pa 1 desertkarotei 2-3 reizes dienā pirms ēšanas. Pēdēj    ā reize - ne vēlāk, kā 4-5 stundas līdz miegam.

Uzlējumu (tinktūru) no saknēm var sagatavot patstāvīgi: 1 ēdamkaroti sausas sasmalcinātas izejvielas apliet ar 200 ml 70%-grādīga spirta vai degvīna. Atstāj ievilkties 3 nedēļas tumšā vietā. Izkāst un lietot pa 20-30 pilieniem (1 tējkrote) pusstundu pirms ēšanas 2-3 reizes dienā 3 nedēļas ilgi.

Leizejas lietošana bez kaitējuma veselībai ļauj izmantot apslēptās organisma rezerves, paplašināt fizisku un psihisko iespēju robežas. Bet to nedrīkst lietot cilvēki, kas cieš no hipertonijas, kam „lēkā” asinsspiediens un ir paaugstinātas sirdsklauves. Bez tam, leizeju nevajag lietot pavasarī un vasarā spēcīgā svelmē. Lielāko labumu tā dod rudenī un ziemā.

Kontrindikācijas: individuāla nepanesamība, paaugstināts arteriālais spiediens.

Jebkura norāde uz terapijas īpašībām, kas piemīt šajā preparātā esošajām aktīvajām vielām, ir balstīta uz informāciju, kas iegūta no autoritatīviem avotiem, taču tas nav farmaceitisks medikaments. Informācija saitā nav pamudinājums uz pašārstēšanos un pirms jebkādu preparātu lietošanas nepieciešams konsultēties ar speciālistu.
Akūtu saslimšanu gadījumā obligāti griežaties pie sava ārsta.

Iegaumējiet, uztura bagātinātājs nav brīnumlīdzeklis, un pēc dažu tā kapsulu vai tablešu ieņemšanas, jeb lietojot to dažas dienas, nekādas problēmas tas neatrisinās. Uztura bagātinātāji ir domāti ilglaicīgai (kursveidīgai) lietošanai, un to iedarbība attīstās pakāpeniski. Ja ir lielākas problēmas, tad obligāti ir jāgriežas pie sava ārsta. Un te uztura bagātinātājs var būt kā papildlīdzeklis pie pamatārstēšanās. Bet šajā gadījumā obligāti ir jākonsultējas ar savu ārstu.


eXTReMe Tracker
Besucherzahler ukrain women
счетчик посещений