Reiši sēne ir pazīstama kā ganoderma, kas kā pusbļoda aug uz koka stumbra. Ķīnieši to dēvē Ling-ši vai «nemirstības sēne». Tradicionālā Ķīnas medicīnā reiši ir piesavināta «augstākā» kategorija tās darbības efektivitātes un blakus efektu neesamības dēļ.

Reiši - sēne ir neticami kaprīza, un atrast to mežonīgā veidā bija ļoti sarežģīti, bet tā kā tās dziednieciskās īpašības tika augsti vērtētas, tad tā maksāja dārgi. Veiksmīgs dziedniecisko sēņu ievācējs, vienu reizi atrodot reiši sēņotni, varēja bez bēdām dzīvot daudzus gadus, turot noslēpumā savu koku, uz kura tā auga, jo katru gadu viņš ievāca no tā ražu un pārdeva Ķīnas galma ārstiem.

Reiši kultivācijas noslēpums tika atklāts tikai 1972.gadā, kad vienam Japānas fermerim, kas interesējās par dziednieciskām sēnēm, pēc liela skaita eksperimentiem izdevās izdalīt sēnes kultūru un izaudzēt pirmos reiši "sēņu fermā". No tā laika reiši sāka pielietot atveseļojošo līdzekļu masveida ražošanai.

Reiši dziednieciskas īpašības

Japānā un Ķīnā reiši ekstrakts tiek izmantots praktiski pie jebkurām saslimšanām, bet katrai saslimšanai eksistē sava dozēšanas metodika.
Reiši piemīt piecas galvenās dziednieciskās īpašības.
Pirmā - spēcīga pretaudzēju darbība (lietojot preparātus no reiši notiek jebkādu audzēju regress - kā labdabīgu, tā ļaundabīgu); šajā gadījumā reiši tiek izmantots kopā ar šiitake sēni, jo tā pastiprina reiši iedarbību.
Otrā - dziedē sirds-asinsvadu saslimšanas, turklāt ne tikai nepiekāpjas šiitake, bet pārsniedz tās darbību vairākkārt.
Trešā - reiši ārstē psihiskās saslimšanas. Šī retā īpašība pirmoreiz tika atzīmēta XVII gadsimtā, kad ar reiši palīdzību tika izdziedēta epilepsija Mikado mantiniekam.
Ceturtā - ārstēt alerģiskas saslimšanas. Pētot reiši ķīmisko sastāvu Amerikas Vēža Institūtā tika veikts apbrīnojams atklājums: tika atrasta viela, nosaukta "lanostan". kura bremzē antivielu veidošanos. Pašlaik bronhiālā astma, atipiskais dermatīts un citas alerģiskas izpausmes veiksmīgi ārstē (un izārstē!) ar reiši palīdzību.
Piektā - jebkādu plaušu saslimšanu ārstēšana. Protams, ārstēšana ar reiši palīdzību - ir process ilgstošs (vienu - divus gadus), bet iedarbīgs, un neizsauc nekādus blakus efektus!

Ķīmiskais sastāvs.

Proteīni satur visas neaizstājamās un īpaši izplatītās aizstājamās aminoskābes un amīdus. Taukvielas pamatvilcienos satur nepiesātinātās taukskābes. Sēnes ir bagātas ar vitamīniem (galvenokārt B3, B5, C  un D ) un minerāliem (kalciju, fosforu un dzelzi).

Reiši satur īpaši aktīvus drogu polisaharīdus. Tikai šis sēņu veids kalpo par triterpinoīdu grupas avotu, kas ir zināmi kā gavoderskābes, kurām ir molekulāra uzbūve, kas ir līdzīga steroīdu hormoniem.

Sēņu pētījumi parādīja, ka to pretvēža iedarbība ir saistīta ar polisaharīdiem un taukvielu substancēm, kuras, varbūt ir ergosterīni. Bez tam, reiši neitralizē brīvos radikāļus, tādus kā oglekļa tetrahlorīdu un pretējo taukvielu infiltrāciju.

Reiši atšķiras no daudzām citām dziednieciskām sēnēm ar to, kas satur ne tikai aktīvus pretaudzēju polisaharīdus, bet arī tā saucamos terpenoīdus, kuri paaugstina pretošanās spēju stresam, potencē superoksidismutāzes darbību, kavējot brīvo radikāļu uzkrāšanos.

Darbības mehānisms.

Polisaharīdi un estrogēni kopā izrāda stimulējošo iedarbību uz dabiskām imūnām funkcijām. Šo polisaharīdu specifiskais efekts izpaužas makrofāgu un T-limfocītu aktivizācijā, interferona stimulācijā un imūnās atbildes kopējā uzlabojumā šūnu līmenī.

Tiem nav toksiskas iedarbības uz cilvēka organismu un tie ir droši no medicīniska viedokļa. Bojātas imūnas sistēmas atjaunošanas pakāpe, tai skaitā saslimstot ar AIDS, un pretaudzēju aktivitāte ir atkarīgi no ārstēšanas ilguma ar Reiši izmantošanu.

Ganoderkābes izrāda antialerģisku darbību un uzlabo skābekļa asimilāciju. Reiši skaitās vienlaikus tonizējošs un adaptogēns preparāts. Kā tonizējošs līdzeklis tas nostiprina organisma spēkus, bet kā adaptogēns palīdz pielāgoties stresam.

Rekomendējams profilaksei un kompleksveida terapijā:

 • imūnas sistēmas stiprināšana - lai atjauno organisma aizsardzības spēkus pēc pārnestās operatīvās iejaukšanās;
 • alerģija;
 • herpes;
 • fibromialgija;
 • hipertonija;
 • ateroskleroze - sekmē holesterīna līmeņa pazemināšanu asinīs;
 • rehabilitācija pēc ķīmiskās un radioterapijas;
 • regulē asins viskozitāti, samazinot trombocītu blīvumu;
 • pie cerebrālas aterosklerozes, sirds išēmiskās slimības, endarterīta, tromboflebīta, smadzeņu asinsrites traucējumiem;
 • pie bronhu-plaušu saslimšanām (bronhīti, laringīti, pneimonijas, bronhiālā astma);
 • kā hepatoprotektors līdzeklis (hepatīti, aknu tauku distrofija, aknu cirozes sākuma formas);
 • pie zarnu trakta mikrobiocenozes traucējumiem (disbakteriozes) apstādina patogēnas zarnu trakta mikrofloras augšanu;
 • pie balsta-kustību aparāta traumām, sievietēm menopauzes periodā;
 • pie paaugstinātām fiziskajām un emocionālām slodzēm, stresa situācijās renovē spēkus, apveltīts ar nomierinošo iedarbību uz centrālo nervu sistēmu;
 • pie hroniska noguruma sindroma.

Bet gandrīz mistiska reiši īpašība ir tā spēja palielināt gara spēku, paaugstināt pozitīvu emocionālu noskaņojumu.

Sastāvs:100 gr. ļoti smalka kaltēto sēņu pulvera.

Pielietojuma veids: Reiši sēnes tējas pagatavošanai tiek izmantotas kopš seniem laikiem. Arī mūsdienās tējas vārīšana ir viens no labākajiem veidiem, kā iegūt tos labumus, ko satur šī brīnišķā sēne. Lai gan svaigas Reiši ir diezgan mīkstas, kaltējot tā sacietē, pateicoties hitīnam, ogļhidrātam, kas palīdz veidot sēnes šūnu apvalkus. Kā tas ietekmē tējas pagatavošanu? Kaltētas Reiši sēnes daļiņas satur veselīgās aktīvo vielu molekulas, kuras ietvertas blīvā, cietā un nesagremojamā hitīna apvalkā. Lai iegūtu vēlamās aktīvās molekulas un tēja būtu patiešām veselīga, nepieciešams diezgan ilgs sēnes vai pulvera vārīšanas laiks. Tas būs daudz ilgāks process, kā parastās tējas pagatavošana uzlejot verdošu ūdeni tējas lapām.

Galvenais ieguvums no Reiši (Linži) tējas būs ūdenī šķīstošie polisaharīdi - beta glikāni. Tiek uzskatīts, ka beta glikānu molekulu klātbūtne cilvēka organismā stimulē imūnsistēmu, kavē audzēja šūnu vairošanos, pazemina asinsspiedienu, stabilizē cukura līmeni asinīs.

Tējas pagatavošana ir diezgan vienkārša. Tai nepieciešams 3-5 grami kaltētu sēņu vai pulvera un 4-5 tases ūdens. Ja būs nopirktas veselas kaltētas sēnes, nāksies rēķināties ar pamatīgām pūlēm tās sasmalcinot, tādēļ ieteicams būtu pirkt jau granulētas vai pulverī samaltas sēnes. Nerūsējoša tērauda vai keramiskā traukā uzvārīt ūdeni, iebērt sēnes vai pulveri, samazināt temperatūru, vārīt 30 min. uz ļoti lēnas uguns.

Pēc atdzesēšanas tēja gatava lietošanai. Turēt to ledusskapī. Lietot pa 1 vai 2 tasēm dienā.
Bet, tā garšo nejauki! Ja nu galīgi nepatīk tā Reiši garša, tad atliek pievienot ko saldāku, piemēram medu, tad vēl citronu, vai ingveru. Cukuru gan nevajadzētu pievienot - nav vērts bojāt veselīgo Reiši Tēju!

Iesākumam, tomēr, vajadzētu iedzert pavisam nedaudz, lai pārliecinātos, nav kādas alerģiskas vai kuņģa slimīgas reakcijas uz šo veselības dzērienu. Ja lietojat asinis šķidrinošus medikamentus, esiet uzmanīgi ar Reiši, tās var pastiprināt asiņošanu. Šo sēņu zināmā pretiekaisuma iedarbība vairāk piemīt alkohola tinktūrām, tējām tā nav tik izteikta.

P.S. Tāda veida tēju pagatavošanai var izmantot „slow cooker” - ierīci, kura keramiskā traukā uztur temperatūru no 60-100 grādiem. Ļoti vienkāršs katls ar trīs režīmiem: silts; ļoti silts un karsts (ar uzliktu vāku šķidrums var sākt lēni, lēni vārīties). Zīmējums lappuses beigās. 

Bojātas imūnsistēmas atjaunošanās pakāpe un pretaudzēju aktivitāte ir atkarīga no BAP lietošanas ilguma.

Lietošanas kurss: preparāta efekts pastiprinās ar laiku, tādēļ rekomendē lietot to līdz 1-2 mēnešiem. Atkārtotais kurss ir iespējams pēc 2-3 mēnešiem. 3-4 kursi uz gadu.

Kontrindikācijas: Individuāla produkta komponentu nepanesamība.

Jebkura norāde uz terapijas īpašībām, kas piemīt šajā preparātā esošajām aktīvajām vielām, ir balstīta uz informāciju, kas iegūta no autoritatīviem avotiem, taču tas nav farmaceitisks medikaments. Informācija saitā nav pamudinājums uz pašārstēšanos un pirms jebkādu preparātu lietošanas nepieciešams konsultēties ar speciālistu.
Akūtu saslimšanu gadījumā obligāti griežaties pie sava ārsta. 

Iegaumējiet, uztura bagātinātājs nav brīnumlīdzeklis, un pēc dažu tā kapsulu vai tablešu ieņemšanas, jeb lietojot to dažas dienas, nekādas problēmas tas neatrisinās. Uztura bagātinātāji ir domāti ilglaicīgai (kursveidīgai) lietošanai, un to iedarbība attīstās pakāpeniski. Ja ir lielākas problēmas, tad obligāti ir jāgriežas pie sava ārsta. Un te uztura bagātinātājs var būt kā papildlīdzeklis pie pamatārstēšanās. Bet šajā gadījumā obligāti ir jākonsultējas ar savu ārstu.

 
 

Piedāvājam jūsu uzmanībai produktu ar trīskāršu iedarbību:

Triple musroom Complex

Sastāvā:

Visas trīs sēnes kopā iedarbojas sinerģiski - tas ir? pastiprina viena otras iedarbību!