Neslimo !!!
 
Kas ir erekcija?

Trīs ķermeņi

Dzimumloceklis sastāv no trim gareniskiem ķermeņiem, kas ir piepildīti ar sūkļveida, jeb tā saucamiem erekcijas audiem, kuri ir apvīti ar sīkiem asinsvadiem. Divi ārējie ķermeņi, tā saucamie kavernozie ķermeņi, erekcijas laikā kļūst stingri un elastīgi. Iekšējais jeb sūkļveida ķermenis aplenc uretru (urīnkanālu) un pāriet dzimumlocekļa galviņā. Gan sūkļveida ķermenis, gan galviņa erekcijas laikā nav tik stingri kā kavernozie ķermeņi.
Erekcijas audi, no kuriem sastāv gan kavernozie, gan sūkļveida ķermeņi, ir spējīgi piepildīties ar asinīm. Tā arī ir erekcijas būtība: kavernozajos un sūkļveida ķermeņos sakrājas asinis. Sākumā notiek uretras pagarinājums. Tālāk seko tumescences (no latīņu tumesco - uzpampt, uzbriest) stadija, kuras gaitā sūkļveida un kavernozie ķermeņi paplašinās un piepildās ar asinīm. Pēdējā erekcijas stadija ir cietība. Viss penis kļūst blīvi elastīgs, ceļas augšā un uz priekšu.

Erekcijai ir ierobežots raksturs, jo dzimumloceklis var palielināties tikai noteiktās robežās. Ierobežotāju lomu šajā gadījumā izpilda erekcijas ķermeņu izturīgie apvalki, kas nosedz katru no tiem atsevišķi, kā arī visu locekli noklājošais papildus apvalks, tā saucamā peņа fascija.

Asins pieplūde

Tāpat kā citos ķermeņa orgānos, dzimumlocekļa asinsapgāde notiek sirds darbības rezultātā. Pa artērijām svaigas asinis nonāk ģenitāliju rajonā. Pēc skābekļa un uzturvielu asimilācijas audos no arteriālās asins, atstrādātās asinis nonāk venozā sistēmā.

Miera stāvoklī asins spiediens dzimumloceklī ir neliels. Pie seksuāla uzbudinājuma asinsrite penī pastiprinās pat 26 reizes; šajā gadījumā caur peni iziet aptuveni 100-150 ml asiņu minūtē. Šajā momentā asinis tiek piepumpētas loceklī zem ievērojami lielāka spiediena. Tikai erekcijas stāvoklī asins spiedienu dzimumloceklī var salīdzināt ar spiedienu citos orgānos.

Piepildītie ar asinīm erekcijas audi sāk nospiest asinis aizvedošās vēnas. Tās sašaurinās, bet netiek nospiestas pilnīgi, caur locekli šajā brīdī iziet aptuveni 12 ml asins minūtē. Lai noturētu erekciju šajā līmenī, asinīm ir jāpieplūst dzimumorgānā ar agrāku ātrumu. Kad asins daudzums, kas ieplūst dzimumloceklī un izplūst no tā, izlīdzinās, peņa lielums un elastība nemainās un erekcijas stāvoklis turpinās.

Erekcijas procesu var salīdzināt:

 • ar velosipēdu riepas piepumpēšanu līdz tam brīdim, kad tā kļūs piepumpēta un cieta;
 • ar vīstošas puķes iemērkšanu ūdenī, lai atgrieztu tai dzīvību;
 • ar atvērto krānu un aizvērto noteci vannā.

Šie salīdzinājumi neatšķiras ar īpašu precizitāti, tomēr tie ļauj, kaut vai aptuveni iedomāties, kā notiek erekcija. Nebeidzošā, pastāvīga erekcija, ja šāda būtu iespējama, nestu lielas neērtības. Tādēļ dzimumloceklis ir tā ierīkots, ka miera stāvoklī tajā nonāk ne pārāk daudz asiņu. Kavernozie ķermeņi samazinās un kļūst it-kā novītuši, ļengani. Sīku asinsvadu augsta koncentrācija šajā mazajā telpā ir iespējama pateicoties tam, ka tiem ir mikroskopisku spirāļu forma. Spirālveida forma ir spējīga izrādīt spēcīgu pretestību izejošai caur dzimumlocekli asins straumi, nodrošinot to no erekcijas nepiemērotā laikā.

Veselīga sirds-asinsvadu sistēma ir nepieciešams erekcijas izdošanās nosacījums. Jebkādi traucējumi, kas palēnina vai aizkavē asins plūsmu caur peni, negatīvi ietekmē erekcijas spējas.

Inervācija

Tāpat erekcijai ir nepieciešama pareiza nervu sistēmas funkcionēšana. Asins pieplūdes pastiprināšanās uz dzimumorgāniem var notikt tikai pēc muguras apakšdaļas smadzeņu kaunuma (dzimumuzbudinājuma) nervu signāla. Seksuālā uzbudinājuma stāvoklī šie nervi izdala ķīmisku substanci, kas spēlē neironu pārraides lomu. Tās iedarbībā gludie muskuļi, kas aptver mazās artērijas, atslābst. Rezultātā pazeminās pretestība, ko asins straumei izrāda artērijas. Augstais spiediens piepumpē spirālveida mikroskopiskajos asins audos papildus asins daudzumu, un:
 • asinsvadi piepildās;
 • piepildoties ar asinīm tie atveras un izstiepjas;
 • kavernozo ķermeņu erektīlie audi izstiepjas un uzbriest;
 • palielinātie kavernozie ķermeņi izstiepj apvalkus, kuri ir tiem apkārt;
 • apvalki, savukārt, spiež uz audiem, kas ir piepildīti ar asinīm;
 • dzimumloceklis kļūst liels, ciets un elastīgs.

Tādējādi, sāk darboties erekcijas hidrauliskais mehānisms.

Nervu centri, kas pārvalda erekciju, ir izvietoti galvas smadzenēs un muguras smadzeņu apakšdaļā. Tos aizsargā galvaskauss un mugurkauls. Nervu sistēmas bojājumu dēļ var iestāties paralīze, un tad rodoties uzbudinājumam, erekcijas nebūs.

Kā rodas erekcija?

1. Psihogēno erekciju izsauc galvas smadzeņu nervu centri. Nonākot uzbudinājuma stāvoklī, tie nosūta signālu-komandu, kurš tiek pārraidīts pa muguras smadzenēm uz kaunuma nerviem. Zemāk ir uzskaitīti seši kairinātāju veidi, kas noved smadzeņu nervu centrus uzbudinājuma stāvoklī. Minētie piemēri ne visiem liksies pārliecinoši. Tomēr visiem sešiem impulsu veidiem ir milzīga nozīme. Ja kaut viens no tiem "nestrādā", psihiskā erekcija vispār var neiestāties, vai būs tik vāja un īslaicīga, ka dzimumakts kļūst neiespējams.

 • Dzirdes kairinātāji: iekairinoša saruna, mūzika, smiekli, paātrināta elpa.
 • Oža: patīkama tīras ādas, parfīma un izmazgāto matu smarža.
 • Garšas kairinātāji: partnera siekalu, dzimumorgānu izdalījumu garša.
 • Tauste: partnera kailā ķermeņa, kaunuma apmatojuma pieskāriens, glāsti, maiga masāža.
 • Iztēle: sapņi, fantāzijas, atmiņas.
 • Redzes kairinātāji: ... ir pārāk individuāli, nav kopēju likumu visiem. Katram ir jānosaka pašam, kas var novest sevi uzbudinājuma stāvoklī.

2. Reflektorā erekcija ir reakcija uz savu vai partnera manuālo (ar roku) pieskārienu dzimumloceklim. Sensorie kairinātāji tieši iedarbojas uz dzimumlocekļa, kā arī taisnās zarnas un prostatas dziedzera nervu galiem. Pa nerviem izjūtas tiek nodotas muguras smadzenēm. Kaunuma nervu reakcijai ir automātisks raksturs. To var salīdzināt ar plakstiņu mirkšķināšanu.

3. Spontānā erekcija - rodas bez apziņas piedalīšanās, un notiek miega laikā. Jauniešiem tā bieži notiek arī nomodā, piemēram, braucot transportā, no vibrācijas.

Erekcijai var būt tikai reflektoriska, vai tikai psihiska izcelsme, bet ir parasti abi uzbudinājuma tipi koeksistē. Un dedzīgas jaunības gados, un citos dzīves periodos, reflektoro erekciju var izmantot tajos gadījumos, kad pieviļ psihiskā erekcija.

Nevajag pienācīgi nenovērtēt reflektoro erekciju. Īpaši tai ir liela nozīme pie dažiem saslimšanu veidiem, kā arī pie novājinātas potences vecumā. Daži vīrieši attiecas pret tiešu dzimumlocekļa stimulāciju, kā pret kaut ko nosodāmu, kas nav vīrietim cienīga. Ar gadiem, organisma novecošanās laikā, var rasties grūtības ar psihisko erekciju, - šai situācijā ir lietderīgi pārslēgties uz reflektorām reakcijām.

Sekss ir smadzenēs?

Dzimumnobriešanas periodā sēklinieki ražo milzīgu daudzumu dzimumhormona - testosterona. Testosterons ir līdzīgs degvielai, pateicoties kurai spilgti kvēlo iekāres uguns, vai, kā saka mediķi - libido. Sākot ar dzimumnobriešanas periodu un gandrīz līdz „zārka dēlim” testosterons uztur jautri rotaļīgu seksa liesmu. Dzimumpotence sāk attīstīties pusaugu gados: zēniem miegā rodas erekcija, kuru nekontrolē apziņa. Miega laikā vai pamošanās brīdī, pusmiegā, pusaudzim var būt sēklas izvirdumi. Sākumā pusaudzis nevar tos kontrolēt. Viņa bioloģiskais pulkstenis ir iestatīts uz prokreāciju, un nekas nevar likt tam iet atpakaļgaitā. Sākot ar šo minūti, un līdz sirmam vecumam dzimumpotence būs viņa pavadonis. Ar pulksteņa mehānisma regularitāti erekcija pieaugs un prasīs izlādi. Ja izlādes nav (nav ejakulācijas), tad erekcijas kā organisma prasības atkārtojas:

 • miegā un nomodā,
 • zēnam un vīrietim,
 • grib viņš vai nē,
 • neatkarīgi no tā, ir partneris, vai nav.
 • matērija un gars (fizioloģija un psiholoģija)

Būtu pārāk vienkāršoti, ja erekcijas process būtu atkarīgs tikai no asinsrites, nervu sistēmas, dažādu orgānu un audu funkcionēšanas, un testosterona iedarbības. Bet cilvēks ir arī saprātīga būtne. Dzīvē viņš vadās lielākā mērā no saprāta, nevis no primitīviem instinktiem. Ar seksu viņš nodarbojas ne tikai dzimtas turpināšanai un dzimuminstinkta apmierināšanai. Sekss ir sarežģīta un daudzveidīga parādība, kas atspoguļo cilvēku savstarpējo attiecību gadsimtiem ilgo pieredzi.

Īstenībā erekcija ir daudz smalkāks process, nekā pieņemts spriest par vīrieti kā tēviņu. Tajā piedalās visas viņa personības puses, visa viņa dvēsele. Ir svarīgi tādi rakstura panti, kā labestība, simpātija pret partneri, humora izjūtas; erekciju iespaido egoisms, ārišķīga šķīstība un ģinekofobija (bailes no sievietes). Ir iespējama bērna vecuma kompleksu izpaušanās, kas savulaik nebija atrisināti. Katrā reizē, kad gars gūst virsroku pār matēriju, var rasties problēmas, kas iztek no:
 • nepilnvērtības un ievainotas lepnības kompleksa;
 • savstarpējām attiecībām ar partneri;
 • neveiksmīgas dzīves pieredzes;
 • vides un tradīciju spiediena;
 • organisma psihiskā un fiziskā stāvokļa, stresa.

Īsāk runājot, dzimumaktā var būt iesaistīti pilnībā visi vīrieša personības aspekti.

Kas te ir saimnieks?

Zināms, ka vīrietim piemīt īpašība izjust sevi par "dabas valdnieku", stāvokļa saimnieku. Bet savas seksuālās dzīves pamatā - erekcijā - jebkurš vīrietis ir ārkārtēji vārīgs.

Katrs vīrietis saprot par "vagīnas izaicinājuma" eksistenci. Seksuālā plānā tas pastāvīgi viņu uztur zināmā spriedzes stāvoklī, jo nekad nav simtprocentīgas pārliecības, ka viņam būs erekcija. Bet ja arī būs, nav pilnas pārliecības, ka izdosies to uzturēt. Lūk, kur ir pirmais vīrieša seksuālās dzīves paradokss.

Erekciju nevar izsaukt pēc pasūtījuma. Ir gadījumi, kad vīrietim vajag apmierināties ar pasīvu lomu attiecībās ar sievieti, iekams pāriet pie aktīvām darbībām. Viņam ir jāpagaida, kamēr viņa zemapziņas vēlmes un apzinātās prasības būs sinhronizētas un nonāks rezonansē. Ja tas nenotiks, erekcijas var nebūt. Lūk, kāpēc neviens no vīriešiem nepārvalda sevi uz visiem 100 procentiem.

Pilnīgi iespējams, ka daži vīrieši tieši tāpēc tiecas pilnībā pakļaut sev apkārtējos, jo nepārvalda situāciju tur, kur tas vissvarīgāk. Jo katrs vīrietis zina, cik ļoti nepadevīgs var būt viņa personīgais dzimumorgāns.
Vīriešu vairākums atrod sevī spēkus pārdzīvot pagaidu neveiksmes. Bet dažus šī situācija dziļi pazemo, un tiek uztverta kā īsta katastrofa, kuras rezultātā rodas nedrošība sevī. Ja tādi incidenti atkārtojas bieži, pieslēdzas zemapziņa, kura psihes glābšanai likvidē ciešanu avotu, bloķējot erekcijas mehānismu. Tā rodas psihiskā impotence.

Tas ir kārtējais vīrieša seksuālās dzīves paradokss. Nav tāda vīrieša, pat ja viņš ir atturībnieks, kurš tiektos kļūt par impotentu. Tādēļ impotence rada daudz spēcīgākas ciešanas, nekā tās, no kurām tā ir piesaukta aizsargāt. Pavisam nav vienkārši būt par vīrieti, kā domā daudzas sievietes, un ko tik notēlo no sevis daži vīrieši.

Erekcija pavisam nav obligāta mīlestības rotaļām. Daži pāri uzskata, ka tā pat traucē. Paradums piešķirt pārāk lielu nozīmi erekcijai, kurš ir tipisks amerikāņu kultūrai, var sabojāt attiecības, kuras ir pašas laimīgākas citās jomās. Erekcija kā tāda, var būt saistīta ar ejakulāciju, bet var arī nebūt saistīta. Ejakulācija var notikt arī bez erekcijas.

Saldi miegi

Daudzi vīrieši pamostas no rītiem ar spēcīgu erekciju. Ja tie atceras savus sapņus un zina, ka tie nebija erotiski, tad viņi domā, ka erekcijas cēlonis ir urīnpūšļa pārpildīšana. Tomēr erekcija pēc atmodas nav saistīta ar pilnu urīnpūsli. Tā ir tā saucamā spontānā nakts erekcija, kas rodas paradoksāla miega pārtraukšanas rezultātā.

Nakts spontāno erekciju rašanās cēloņi līdz beigām nav noskaidroti. Vīriešiem, īpaši pie tiem, kas neved aktīvu dzimumdzīvi, spontāna erekcija dažbrīd rodas arī dienas laikā. Viena no teorijām skan, ka dzimumlocekļa asinsvadiem ir regulāri jāizjūt slodze, aizpildoties ar asinīm, lai saglabātu spējas izstiepties. Pēc citas teorijas, spontānas erekcijas uzdevums ir pareizas priekšdziedzera funkcionēšanas nodrošinājums regulāras ejakulācijas ceļā. Spontānas erekcijas rodas visas vīrieša dzīves laikā. Tās dažbrīd rodas arī bērniem, un vecāki var pamanīt tos aizmigušajam puikam. To ilgums un biežums pieaug pusaudžu vecumā. Pēc divdesmit gadu sasniegšanas notiek pakāpeniska spontāno erekciju samazināšanās, tomēr vīriešiem ar augstu dzimumpotenci tās rodas visas dzīves laikā.

Nomierinošie preparāti, miega zāles, trankvilizatori atstāj iespaidu uz paradoksālo miegu, un attiecīgi uz spontāno erekciju kvalitāti. Piemēram, ilgstošā marihuānas lietošana likvidē sapņu ciklus. Precīzi nav zināms, vai noved tas pie spontāno erekciju pasliktināšanās, un cik ļoti ir noturīga šī ietekme. Neviens nezin, kā izpaužas spontāno erekciju izzušana uz erekciju vispār. Ir pierādīts, ka alkohola (100.gr degvīna) lietošana izsauc spontānas erekcijas bremzēšanos.

Обет šķīstības nenozīmē spontānu erekciju likvidāciju. Šajā gadījumā katrs vīrietis mācās tikt galā ar tiem savējā veidā. Tie no tiem, kas dzīvo bezlaulībā pēc reliģioziem apsvērumiem, nododas pārdomām, ar posteni un lūgšanu noslāpē "глас miesīgu iekāru". Atturēšanās var nēsāt piespiedu raksturu, kad vīrieši nonāk situācijā, kurā dzimumdzīve ir neiespējama. Вопреки izplatītajam uzskatam, piespiedu atturēšanās nesanes kaitējumu organismam, ja tikai vīrietis nenodarīs viņu sev pats. Seksuālu attiecību neesamība nav spējīga novest vīrieti līdz ārprātam. Sākot ar grīdu gatavošanās laiku viņš pielāgojas pie situācijas, sasniedzot atslābumu ar masturbācijas palīdzību.

Solo priekšnesums

Masturbācija pusaudžu vecumā - tas drīzāk ir likums, nekā izņēmums. Var likties, ka masturbācijas mērķis ir orgasms un baudas gūšana, tomēr masturbāciju var uzskatīt par seksuālās spriedzes noņemšanas un ejakulācijas izdošanās veidu. Tādējādi, daba īsteno vīrieša organisma reproduktīvās sistēmas pašregulāciju, nodrošinot sēklinieku, priekšdziedzera un sēklas maisiņu iztukšošanu.

Pubertātes periodā pusaudzim rodas pastāvīga nepieciešamība masturbācijā, jo viņam nav vēl stabilizējies hormonu līmenis un, tātad, reproduktīvā sistēma ar tās orgāniem. Organisms var ražot spermu ļoti daudz. Zināms, ka testosterona saturs, kurš ir dzimumdziņas dzinējs, sasniedz visaugstāko līmeni 18. gadu vecumā.

Diskusijas par masturbācijas tēmu vienmēr notiek nokaitētā atmosfērā. Pagājušajā gadsimtā „riebums” pret masturbāciju nonāca līdz neprātam. Tās izskaušanai pielietoja barbariskas metodes. Viens no klasiskiem cīņas veidiem ar masturbāciju, paredzēja dzelkšņu ievietošanu zem bērna priekšādas, kuriem bija jārada sāpes viņam nakts erekciju laikā.

Liela skaita pētījumi pierāda, ka kaut kādos savas dzīves periodos masturbē burtiski visi vīrieši, turklāt neatkarīgi no tā, ir tiem dzimumkontakta iespēja vai nē. Pētījumi arī parādīja, ka vīriešu vairākums negribīgi atzīstas masturbācijā, jo tā tiek uztverta kā kaut kas apkaunojošs. Bet ir gadījumi, kad masturbācija ir ne tikai pamatota, bet arī nepieciešama, kā profilaktisks līdzeklis, kurš ir noderīgs veselībai.

Erekcijas atslābums

Erekcijas atslābums (detumescencija) - tas ir process, kas ir pretējs uzbudinājumam un locekļa palielinājumam apjomā. Asins aizplūde no dzimumlocekļa ir ievērojami intensīvāka, nekā pieplūde. Spiediens krītas, erektīlie audi saplok. Sīkie asinsvadi saraujas un pieņem mazu spirāļu veidu.

Dzimumlocekļa spēks

Zemāk ir dati par erekcijas spēku dažādām vecuma kategorijām. Turklāt vajag ņemt vērā, ka tamlīdzīga veida dati var svārstīties plašā diapazonā. Tomēr tie var noderēt tiem vīriešiem, kuri pāriet no vienas vecuma kategorijas citā. Dzīvē viss mainās, dažbrīd uz labāku, dažbrīd pretēji. Izmaiņām nav obligāti jārada zaudējuma izjūtas. To, kas pazaudēts pagriezienā, var kompensēt uz taisnes.

Kritēriji:
Elastība: izmēģinājuma ceļā tiek noteikts, cik masas grami ir nepieciešami, lai pārvarētu dzimumlocekļa stobra pretestību. Parasti veic uzmērījumus virs 500 gramiem (nekādā gadījumā neveikt mērījumus mājas apstākļos).
Dzimumlocekļa palielinājums apjomā.
Pieaugums garumā, ļoti nenoturīgs rādītājs, kas ir atkarīgs no dzimumlocekļa garuma miera stāvoklī.
Dzimumlocekļa sacelšanās leņķis: tiek noteikts, cik augstu ceļas dzimumloceklis. Var izmainīties no gandrīz vertikāla stāvokļa jaunībā (paralēli ķermenim), līdz taisnleņķa stāvoklim vai zemāk vecākam vīrietim.
Refrakcijas periods: laika sprīdis starp ejakulāciju un nākamās erekcijas sākumu.
Izturība: laika sprīdis starp erekciju un ejakulāciju. Lielā mērā padodas apziņas kontrolei, tas ir pieredzes jautājums.

20 gadu vecumā:
Ja problēmas ar erekciju arī rodas, tad visticamāk tās ir saistītas ar tās ilglaicīgo raksturu, bet ne erekcijas neesamības. Apjomam, elastībai, sacelšanās leņķim ir maksimālie rādītāji. Izturība nav augsta. Refrakcijas periods var būt neliels, tikai dažas minūtes.
30 gadu vecumā:
Apjoms, elastība un sacelšanās leņķis nemainās. Uzlabojas spēja ilgstošam dzimumkontaktam. Refrakcijas periods - 5 minūtes, parasti pie spēcīga uzbudinājuma.
40 gadu vecumā:
Apjoms un elastība apmēram tajā pašā līmenī. Sacelšanās leņķis var mazliet samazināties. Maksimāla izturība. Refrakcijas periods no 5-10 minūtēm līdz dažām stundām.
50 gadu vecumā:
Apjoms un elastība tādi paši. Sacelšanās leņķis mazinājies. Izturība noturas maksimālā līmenī. Refrakcijas periods līdz veselai dienai. Parasti rodas spēcīgas stimulācijas nepieciešamība.
60 gadu vecumā:
Ja nav problēmu ar priekšdziedzeri vai ar veselību vispār, situācija visumā kā piecdesmitgadīgiem. Locekļa apjoms un sacelšanās leņķis samazinās. Izturība - no lielas līdz mērenai.
70 un vairāk gadu vecumā:
Locekļa apjoms, elastība, sacelšanās leņķis un izturība ir pazemināti. Ejakulācija var vispār nebūt. Dzimumakti ir reti, tomēr iegūtā pieredze var mazliet kompensēt zaudējumus.

Tie ir vidējie-statistiskie dati, kas skar vīriešus, kam praktiski nav problēmu ar veselību. Tā kā erekciju nozīmīgā pakāpē nosaka psihe, īpašu nozīmi iegūst dvēseles veselība. Par spīti vecumam, laimes izjūtas un pašpārliecinātība ir spējīgas brīnišķīgi iespaidot erekciju. Bet neapmierinātība un sevis nicināšana, var sabojāt dzīvi neatkarīgi no vecuma.


Erektīlā disfunkcija

Saslimšanas simptomi ir nepietiekama erekcija, kas neļauj pabeigt dzimumaktu, kā arī pilna erekcijas neesamība intīmo attiecību laikā.

Erekcijas problēmu rašanās cēloņus ar pieņemts sadalīt divās grupās:
• organiskās, vai fizioloģiskās (endokrīnās, asinsvadu, lokālās, neiroloģiskās, medikamentozās) —tās visas raksturo atsevišķu sistēmu un orgānu darbības traucējumi;
• psiholoģiskās.
Traucējumi asinsvados

Artēriju ateroskleroze

Tas ir viena no īpaši izplatītajiem organiska rakstura cēloņiem un raksturojas divos veidos — ar arteriālās asins nepietiekamu pieplūdi dzimumloceklim vai pārmērīgu venozās asins atplūdi. Tādas anomālijas ir iespējamas pie dažādām saslimšanām: lielo artēriju ateroskleroze, vēnu varikozais paplašinājums, aortas aneirisma, kā arī pie ķermeņa traumām «zemāk par jostas vietu». Asinsvadu problēmu attīstību ievērojami iespaido smēķēšana un liekais svars.
keywords:
Erekcija, potence, erekcijas pastiprināšana, potences pastiprināšana, potences uzlabošanas līdzekļi, impotence, tautas līdzekļi erekcijas atjaunošanai un uzlabošanai, erektīlā disfunkcija, erekcijai, potencei, dziednieks, dziedniecība, ārstē, ārstniecība, dakteris, vēzis, alerģija, imunitāte, sirds, asinsvadu, asinsvadi, asinsvads, vēnas, artērijas, smadzeņu, apasiņošana, tonizējošs, slimības, dziedē, izārstē, palīdz risināt, dabīgie preparāti, dabīgās zāles, prostatīts, prostatas dziedzeris. prieksdziedzeris, prostatas adenoma, priekšdziedzera, potences uzlabotāji, potences un erekcijas uzlabošana, nestāv dzimumloceklis, priekšdziedzera hiperplāzija, vīriešu veselībai, uztura bagātinātāji vīriešiem Penis vacuum pump, peņa dzimumlocekļa palielināšana
Erekcijas traucējumu endokrīnie cēloņi

Tādas slimības ir sastopamas reti, bet prasa endokrinologa iejaukšanos. Šo grupu formē hipodinamisma izpausmes un hipofīzes audzēji.

 • Pirmais ir nepilnvērtīga dzimumdziedzeru funkcija, kad vīriešu hormons testosterons tiek izstrādāts nelielā daudzumā.
 • Otrais nozīmē «kļūmes» galvas smadzenēs (hipofīze ir galvas smadzeņu sadaļa un viens no cilvēka iekšējas sekrēcijas īpaši svarīgiem dziedzeriem) — audzējs veicina sieviešu hormona prolaktīna izstrādi, kurš apslāpē erekciju.

Erektīlās disfunkcijas medikamentozie cēloņi

Pie tādiem cēloņiem var pieskaitīt daudzveidīgu preparātu lietošanu, kuri slikti iespaido erekciju:

 • medikamenti, kuras apslāpē vīriešu dzimumhormonu izstrādi vai satur sevī sieviešu hormonus (to lietošana ir neizbēgama pie smagām saslimšanām, piemēram, prostatas vēzis);
 • medikamenti, kas iedarbojas uz perifērisko nervu sistēmu un izsauc nervu signālu bloķēšanu, kas atbild par erekciju (miega, nomierinošie, pretalerģiskie, pretsāpju, pretiekaisuma līdzekļi, piem., - dimedrols, suprastīns, indometacīns un citi);
 • vielas, kuras nomāc galvas smadzeņu garozas darbu (alkohols, narkotikas).
Šīs faktoru grupas īpatnību ir tāda, ka pēc preparātu pielietojuma izbeigšanas erektīlā funkcija atjaunojas.

Kavernozo ķermeņu sklerotizācija (lokālie cēloņi)

Vienkāršiem vārdiem tas nozīmē kavernozo ķermeņu audu izmaņas — no smalkiem un elastīgiem tie kļūst rupji un blīvi. Tie rodas pie peņa traumām, injekcijām loceklī, kā arī pie biežas ejakulācijas apvaldīšanas (kas arī ir viens no priekšdziedzera funkciju traucējumiem un noved pie adenomas).

Neiroloģiskie cēloņi

Tādas novirzes ir saistītas ar nervu sistēmas dzimumfunkcijas regulācijas traucējumiem:
 • erekcijas un ejakulācijas centros, kas atrodas muguras smadzenēs;
 • perifēriskos nervu galos, kas ir izvietoti dzimumorgānos;
 • galvas smadzeņu garozā.

Nervu regulācijas traucējumi īpaši izpaužas pie Parkinsona slimības, izkaisītās sklerozes, galvas, muguras smadzeņu un iegurņa zonas traumām un ķirurģiskām iejaukšanām tajos.

Erekcijas traucējumu psiholoģiskie cēloņi

Kā likums, visu bēdu pirmcēlonis, kurš var pavadīt arī augstāk uzskaitītās saslimšanas, ir vīrieša psihe un viņa zemapziņa. Tādu cēloņu galvenā izpausme ir tas, ka fiziski erekcija ir iespējama (piemēram, rīta stundās vai miega laikā), bet konkrētā situācijā neiestājas. Bremzējošo iedarbību uz erekciju var izrādīt nepiemērota vieta, nepiemērots partneris vai mēģinājums pārspēt savas iespējas. Vīrietis «ieklausās» savās izjūtās, gaida erekcijas iestāšanos. Un jo vairāk viņš pārdzīvo, jo sliktāk tas atspoguļojas uz vēlamo rezultātu.

Tradicionālais vīriešu noskaņojums uz to, lai vienmēr būtu «tonusā» un vienas neveiksmes seku pārspīlējums noved pie stresa, depresijas, neirozes. Erektīlās funkcijas traucējumu cēloņu ir pietiekami daudz. Ka darīt, ja tie tiešām ir radušies? — Pats svarīgākais: neatļauties psiholoģiski sevi noniecināt. Cilvēka pašsajūtas un garastāvoklis — ir mainīgi, tas pats skar arī dzimumdziņu. Laba atpūta, dzimumpartnera atbalsts, ārsta palīdzība un noskaņojums tikai uz pozitīvu vilni, obligāti palīdzēs vīrietim saglabāt vienu no viņam galvenām funkcijām, uz ilgiem gadiem.
Izmainiet savu dzīvi, pasūtiet to, kas reāli palīdz pie problēmām ar potenci!
Ciparu tehnoloģiju gadsimtā nav nekas vienkāršāk, kā veikt pirkumu izmantojot internetu! 

Daudzi speciālisti - ārsti un dziednieki uzskata, ka, lai kāds preparāts, farmaceitisks medikaments vai uztura bagātinātājs iedarbotos mūsu organismā ar pilnu atdevi, un Jūs tiešām justu efektu no to pielietošanas, organisms vispirms ir jāattīra no toksīniem un šlakām, jo šis piesārņojums neļauj izpausties visām lietojamā līdzekļa gaidāmajām pozitīvajām īpašībām. Visvienkāršākais ceļš, kā attīrīt organismu - skatāmies šeit.

Bet ir viens bet. Iegaumējiet! Tā kā katrs vīrietis ir nonācis līdz "dzīvei šadai" atšķirīgā veidā un katram, protams, ir atšķiŗigas problēmas, tad nevar viens un tas pats līdzeklis iedarboties uz visiem vienādi. Kas ļoti palīdz vienam, varbūt uz citu neizrāda nekādu iedarbību. Tas ir ilgs un mokošs meklējumu ceļš, kamēr katrs atradīs sev vispiemērotāko līdzekli. Tāpēc uzreiz nav jākrīt izmisumā un jāvaino līdzekļa pārdevējs, ja tas uz jums neiedarbojas. Ko darīt, jāmeģina cits. Bet galvenais, ir zināt tieši, kas ir jūsu problēmu pamatā. Un to var noteikt tikai medicīniskie izmeklējumi.

Fitopreparāti stimulē un renovē vīriešu dzimumorgānu funkcijas dabiskā ceļā bez blakus efektiem. Erektīlās disfunkcijas efektīva dziedināšana ar preparātiem Sarkanā sakne, Tongkat Ali, Maka, Katuaba, Horny Goat weed, Male Ptency.

Vienalicīgi ar konkrēto uztura bagātinātāju ir ieteicams lietot Spirulīnu, tad efekts palielinās.
Designed by Alex