Neslimo !!!
EREKCIJAS TRAUCĒJUMI

dr. MĀRIS SILIŅŠ,
psihoterapeits

Atnāk vecis uz konsultāciju un sūdzas par erekcijas traucējumiem: “Dakter,” viņš saka, “man sākušās problēmas ar stāvēšanu - izmīlēju vienreiz savu sievu, izmīlēju otrreiz, bet trešo reizi vairs nestāv.”
 
Dzirdēts arī tāds anekdotisks gadījums, ka vīrs, iedzēris erekciju veicinošu tableti, turpina skatīties futbolu, kamēr sieva melnu muti raujas pa virtuvi. Un pēc tam tikai brīnās - kā tad tā, ka no erekcijas ne miņas? Tas diemžēl skaidri attēlo Latvijas skaudro realitāti - daudzi vīrieši ir intīmās attiecībās ar savu krāniņu, nevis partneri. Ikdienā tas izpaužas tādejādi, ka vīrietis, a) konstatējis, ka viņam neizdodas sasniegt vai noturēt vēlamo erekciju un b) beidzot saņēmies atnākt pie ārsta, saka - “dakter, MAN ir problēma, man nestāv. Ko MAN darīt?”

Dažādu iemācītu, izlasītu, ieaudzinātu un vēl sazin' kā saklausītu iemeslu dēļ vīrietim Latvijā par seksu runāt netīk. Nav jau runa par mednieku un makšķernieku stāstiem pie ceturtā alus kausa, bet par reālu sarunu ar partneri - kā trūkst attiecībās, lai tās sniegtu eiforiju, lidojuma sajūtu un, ko tur klīrēties, baudu un piepildījumu seksā. Veča nevēlēšanos runāt izraisa vairāki stereotipi.

Viens no kaitīgākajiem - par seksuālās dzīves kvalitāti atbildīgs ir vīrietis. Respektīvi, ja vīrietis ir labs gultā, ar stingru erekciju un pietiekamu saprašanu mīlas lietās, tad sievietes vai ģībs no laimes un viss būs lieliski. Un ja kaut kas neizdodas, vecim nav erekcijas, tad viņš to uztver kā savu problēmu, jūtas kā
lūzeris, mūk no sievas un nemaz nedomā šo jautājumu risināt kopīgiem spēkiem. Ja vīrietis tomēr aiziet pie ārsta, standarta lūgums ir: “Dakter, izdariet tā, lai man stāvētu, lai tikai nav jārunā ar sievu par seksu”. Sekss ir visnotaļ jauka nodarbe DIVU cilvēku starpā, kura burvība slēpjas abu pušu sadarbībā. Ja tajā kaut kas nefunkcionē, pāri draud piemeklēt dažādu veidu seksuālas problēmas, tai skaitā erekcijas traucējumi vīrietim. Kas attiecas uz Latvijas vīriešiem, apbrīnoju viņu un viņu krāniņu izturību. Ļoti daudzi uz jautājumu par partneres izjūtām un domām atbild ar “nezinu”, tad, padomājot, saka, ka “vispār man radies iespaids, ka viņai sekss nepatīk”. Kā vecim ir pacietība un turklāt vēl spēja sasniegt erekciju, zinot, ka sievietei tas tāds ķeksītis ikdienas pienākumos vien ir, sak' “kas jādara, tas jādara”!? Šādas attiecības nav mazums un ilgst gadiem, tāpēc nav brīnums, ka beigās galva vai galviņa neiztur. Ja divi cilvēki ilglaicīgi nevar atrisināt savas nesaskaņas, krāniņš pasaka: “Stop! Jūs dariet, ko gribat, es nepiedalos”.

Vispirms svarīgi tikt skaidrībā ar sevi un savām izjūtām - varbūt nestāv, jo darbā stress, iepriekšējā vakarā par daudz iedzerts vai attiecības ar partneri nekādas tur spožās nemaz nav? Ja iekšējais barometrs nestrādā un vecis pats netiek skaidrībā ar savām jūtam, viņš nesaprot, kurā galvā erekcijas traucējumi īsti ir sākušies. Kad vīrietis pats sev atbildējis un sapratis, kas par vainu, tad ir laiks runāt ar sievieti, jo šī ir pāra spēle un tikai tā var tikt līdz uzvarai. Diemžēl vīrieši no tā spītīgi izvairās un ir pilnībā uz sevi vērsti: “man stāv, man nestāv, noiet vai nenoiet”, bet nemaz neiedomājas, ka īstā vaina ir sadarbībā ar partneri. Jāatceras gan, ka arī vīrietim ir tiesības kādreiz pateikt seksam nē.

Otrs iemesls vīrieša klusēšanai - daudzu apziņā iesēdusies tieksme savu pašapziņu vērtēt proporcionāli krāniņa izmēram un varēšanai, tāpēc liela daļa vīriešu jebkuru neizdošanos seksuālajā frontē uztver kā pilnīgu personīgo fiasko. Lūk, ko es jums teikšu - ikviens seksuāli aktīvs vīrietis līdz 30 gadu vecumam noteikti piedzīvos kādu neveiksmi. Tas ir pilnīgi normāli un dabiski! Ja uz atsevišķām
nestāvēšanās reizēm neieciklējas, tad viss ir kārtībā. Problēma rodas brīdī, kad vīrietis par to sāk domāt un uztraukties - ieslēdzas trauksmes signāls smadzenēs, kas ir drošākais ceļš uz atkārtotu neizdošanos. Trauksme parasti ir galvenais erekcijas traucēklis. Erekcija ir fenomenāli simboliska seksuālās aktivitātes izpausme - lai būtu labs sekss, cilvēkam jābūt pilnībā atslābušam. Skatoties uz uzbudinātu locekli, rodas iespaids, ka tas atrodas galēja sasprindzinājuma stāvoklī - liels, ciets, stīvs. Patiesībā fizioloģiski ir tieši pretēji - ārējais sasprindzinājuma un koncentrācijas efekts rodas no tā, ka asinsvadi ir maksimāli atslābināti un līdz ar to loceklis pieplūst ar asinīm. Šis stingrums un cietība tiek panākta ar pilnīgu atslābināšanos.

Trešais iemesls - vīrietis neprot klausīties savās izjūtās, neprot domāt ar sirdi un prātu. Daba tā iekārtojusi, ka līdz 25 gadu vecumam seksā visu paveic galviņa - vīrietis ir vienmēr gatavs, vienalga ar ko, kur un kad, neprātojot daudz par emocionālo pusi, kur nu vēl partneres izjūtām. Bet pienāk brīdis, kad vecim jāiemācās domāt ar galvu un sirdi, respektīvi, lieliska seksa pamatā ir kvalitatīvas attiecības ar sievieti. Intīms sakars nesākas tikai gultā - priekšspēle tam notiek visu laiku. Tas ir arī labākais veids, kā vīrietim palikt pie labas seksuālās veselības.

Mēs visi jaunāki nekļūstam - tur nu nekas nav maināms, tāpēc ir pilnīgi dabiski, ka ar laiku mainās arī seksuālā aktivitāte un kvalitāte. Ja vaina ir asinsvados un citos ķermeņa vados, skaidrs, ka mūsdienās risinājums ir rokas stiepiena attālumā. Neviens taču nebrīnās, ka, piemēram, vecumā nepieciešamas brilles un neviens negaida, ka redze uzlabosies pati no sevis, vai ne? Tāpat ir ar erekciju - ja pie vainas ir fizioloģiskie cēloņi, risinājumu var rast ātri. Es savā praksē vairāk sastopos ar psiholoģiskiem seksuālu traucējumu cēloņiem. Apmēram 10 - 15% no maniem klientiem nāk ar seksuālas dabas problēmu priekšplānā; to vidū, tie, kas izvēlas pāru terapiju, apmēram puse vēlas risināt seksuālās problēmas. Psihoanalīzes ģēnijs Freids reiz teicis: “jebkuram neirotiķim ir seksuāla problēma un ikvienam, kam ir seksuālie traucējumi, ir neiroze”. Pat ja cilvēks uz psihoterapeita dīvāniņa apsēžas, lai runātu par cita veida problēmu, beigās vienmēr runājam arī par seksualitāti. Visādi ārēji apstākļi daudzu gadu gaitā veidojuši mūsu izpratni par seksu un visu ar to saistīto. Nebrīnos, ja vēl mūsdienās cienījamu vecumu sasniegušiem vīriem jāsarkst kā skolas puikām, kad reizi pa reizei gribas pamīlēties, bet sieva uzbrēc: “Ko āksties? Tavā vecumā vēl par seksu domāt, pilnīgs izvirtulis!”. Par laimi šādi gadījumi iet mazumā, bet, jā, tas rada nopietnas problēmas, ja vīrietis, sasniedzot noteiktu vecumu, sāk noliegt savu seksualitāti vai uzskata, ka sekss ir tikai jauno privilēģija. Cilvēks ir seksuāla būtne piedzimstot un nomirstot, un, ja tā nav, tad kaut kas sagājis šķērsām ar manis jau minēto sadarbību partneru starpā. Skaidra lieta, ka ne jau visiem seksuālā dzīve ir vienādi nozīmīga. Ir vīrieši, kas, kā sākumā minēts, uztraucas par nespēju mīlēties trīs reizes dienā un septiņas dienas nedēļā. Esmu pat lasījis par kādu gadījumu Krievijā, kad vecis, uzklausījis diagnozi “impotence”, demonstratīvi nošāvies pie tā paša daktera kabineta durvīm. Turpretim, filozofs Imanuels Kants savas seksuālās spējas zaudēja 30 gadu vecumā un ieraksts viņa dienasgrāmatā pauž, lūk, ko: “Urā! Beidzot ir zudis pēdējais šķērslis, kas traucēja pilnībā nodoties filozofijai.”

Erekcija ir vidējais aritmētiskais starp gribēšanu un varēšanu. Ja rodas traucējumi, galvenais ir saprast, kurā galvā tad problēma īsti ir sākusies un tā jārisina abiem partneriem kopā.


Žurnāls Klubs 08.2006


Tradicionālais vīriešu noskaņojums uz to, lai vienmēr būtu «tonusā» un vienas neveiksmes seku pārspīlējums noved pie stresa, depresijas, neirozes. Erektīlās funkcijas traucējumu cēloņu ir pietiekami daudz. Ka darīt, ja tie tiešām ir radušies? — Pats svarīgākais: neatļauties psiholoģiski sevi noniecināt. Cilvēka pašsajūtas un garastāvoklis — ir mainīgi, tas pats skar arī dzimumdziņu. Laba atpūta, dzimumpartnera atbalsts, ārsta palīdzība un noskaņojums tikai uz pozitīvu vilni, obligāti palīdzēs vīrietim saglabāt vienu no viņam galvenām funkcijām uz ilgiem gadiem.

Izmainiet savu dzīvi, pasūtiet to, kas reāli palīdz pie problēmām ar potenci!
Ciparu tehnoloģiju gadsimtā nav nekas vienkāršāk, kā veikt pirkumu izmantojot internetu! 

Mūsu preparāti erekcijas uzlabošanai: REIŠI, LIBIDO, TONGKAT ALI, MAKA, HORNY GOAT WEED, Butea Superba


Daudzi speciālisti - ārsti un dziednieki uzskata, ka, lai kāds preparāts, farmaceitisks medikaments vai uztura bagātinātājs iedarbotos mūsu organismā ar pilnu atdevi, un Jūs tiešām justu efektu no to pielietošanas, organisms vispirms ir jāattīra no toksīniem un šlakām, jo šis piesārņojums neļauj izpausties visām lietojamā līdzekļa gaidāmajām pozitīvajām īpašībām. Visvienkāršākais ceļš, kā attīrīt organismu - skatāmies šeit.
keywords:
erekcijas pastiprināšana, potences uzlabošanas līdzekļi, impotence, tautas līdzekļi erekcijas atjaunošanai un uzlabošanai, erektīlā disfunkcija, erekcijai, potencei, dziednieks, dziedniecība, ārstē, ārstniecība, dakteris, vēzis, alerģija, imunitāte, sirds, asinsvadu, asinsvadi, asinsvads, vēnas, artērijas, smadzeņu, apasiņošana, tonizējošs, slimības, dziedē, izārstē, palīdz risināt, ārstnieciskās tējas, drogas, dabīgie preparāti, dabīgās zāles, zāļu tējas, zaper, zapers, orgon, orgons, orgonīts, libido, dzimumtieksme
Designed by Alex