Neslimo !!!
Populārākie produkti:
L-arginīna pielietojums cilvēkiem ar cukura diabētu (CD)
Cilvēka ķermenī, lai uzturētu tā funkcionēšanu, tiek izmantots ap 10 000 dažādu olbaltumvielu un 20 aminoskābes, kas ir nepieciešamas to sintēzei. Viena no tādām aminoskābēm ir L-arginīns, kas organismā regulē galvenos vielmaiņas, reprodukcijas, laktācijas, augšanas un attīstības procesus.

L-arginīnu var nosaukt par aminoskābju čempionu bioķīmisko procesu daudzpusības ziņā. Papildus olbaltumvielu vielmaiņā, tas ir prekursors kreatīnam, L-ornitīnam, L-glutamātam, poliamīniem, prolīnam un agmatīnam. Zīdītājiem L-arginīns kalpo par substrātu, piemēram, tādiem fermentiem, kā argināzei, arginīna-glicīna-aminotransamināze kiotorfinsintazei, L-arginīna dekarboksilāzei. Tomēr bioloģiski svarīgākais ir L-arginīna lietošana organismā kā slāpekļa atoma avots enzīmu NO-sintēzei.

Slāpekļa oksīds (NO), tiek sintezēts dažādās šūnās cilvēka organismā tikai no viena prekursora - L-arginīna, un tā ir nozīmīga signālmolekula, kurai ir liela loma daudzos fizioloģiskos un patoloģiskos procesos.

Starp galveniem NO efektiem ir asinsvadu tonusa un hemodinamikas regulēšana. NO rada endotēlija šūnas, reaģējot uz mehanoreceptoru stimulēšanu ar asinis plūsmas spiedienu un apjomu ("nobīdes spriegums"). Difūzējot uz gludo muskuļu šūnām, NO aktivizē guanilāta ciklāzi, palielinot  cGMP sintēzi, kā rezultātā atslābinās asinsvadu gludā muskulatūra, paplašinot tos.

Turklāt, NO nomāc vazokonstriktora endotelīna-1 rašanos, un norepinefrīna atbrīvošanu no nervu simpātiskajiem termināliem. NO iedarbojas antitrombotiski, nomācot trombocītu agregāciju un aktivizēšanos, šūnu adhēzijas molekulu ekspresiju un novēršot leikocītu un trombocītu “pielīmēšanos” endotēlijam.

Antiaterotiskais efekts

NO realizējas bremzējor asinsvadu gludās muskulatūras proliferāciju. Tai pašā laikā, NO stimulē angioģenēzi un endotēlija šūnu proliferāciju, spēlējot svarīgu lomu brūču sadzīšanā un asins  mikrocirkulācijā.

Samazināta NO biopieejamība ir galvenais endotēlija disfunkcijas attīstības pamatā, dažādu sirds un asinsvadu slimībām, tai skaitā asinsvadu komplikācijām cukura diabētam (CD). Argināzes pārliekā aktivitāte, kas ir novērojama pie diabēta, noved pie L-arginīna satura izsīkuma asins plazmā un rezultātā, relatīva L-arginīna deficīta, kas nepieciešams NO-sintēzei. Turklāt, NO-sintēzes aktivitāte hiperglikēmijas apstākļos samazinās. Šie faktori norāda uz nepieciešamību izmantot L-arginīnu pie šādas patoloģijas.

Šie eksperimentālie un klīniskie pētījumi apstiprina L-arginīna pozitīvo ietekmi uz asinsvadu endotēliju pie diabēta, demonstrējot traucētu endotēlija atkarīgo vazodilatācijas atjaunošanu (ar paaugstināta sistoliskā asinsspiediena normalizēšanu), kopā ar trombocītu agregācijas kavēšanu un monocītu pielipšanu pie endotēlija.

L-arginīna lietošana pacientiem ar cukura diabētu

Tomēr ne visi L-arginīns hemodinamiskie efekti ir atkarīgi no NO sintēzes. Tika konstatēts, ka L-arginīns stimulē fibrinogenolīzi, novēršot tromboksāna B2, trombocītu-fibrīna kompleksa veidošanos, tādējādi palielinot plazmīna sintēzi un fibrīna degradāciju.

Pie augstas koncentrācijas L-arginīns pazemina viskozitāti.

Novērojumu rezultāti liecina par brūču dzīšanas uzlabošanos pielietojot L-arginīnu. Kombinācijā ar citiem vazodilatējošiem līdzekļiem un antioksidantiem, L-arginīns ir efektīvs pie perifērijas asinsvadu slimībām, tai skaitā attīstoties išēmijai un diabētiskas izcelsmes čūlām, ko var izskaidrot ar tā vazodilatējošo ietekmi un spēju pārveidoties prolīnā, kas ir nepieciešama sastāvdaļa kolagēnā un ārpusšūnu matricē.

L-arginīns ir tieši iesaistīts glikozes un lipīdu metabolisma regulēšanā.

L-arginīna lietošana uzlabo toleranci glikozei. Ietekmējot β-šūnu membrānu depolarizāciju, L-arginīns stimulē insulīna sekrēciju. Šis efekts tiek panākts arī ar NO, kas darbojas kā fizioloģiskais modulators hormona sekrēcijai Langenhansa saliņās. Bez tam, L-arginīns palielina β-šūnu jutību uz glikozi, kas ir viens no galvenajiem diabēta ārstēšanas mērķiem.

Plašs L-arginīns pozitīvo efektu spektrs, ietver starpšūnu aizsardzības mehānismu saglabāšanu un enerģijas stāvokli β-šūnās, kas nepieciešami to strukturālai un funkcionālai integritātei. Tātad, lietojot L-arginīnu pie diabēta, tas uzlabo aizkuņģa dziedzera glutation-atkarīgo antioksidanto aizsardzības sistēmu. Tiek ziņots par nozīmīgu kopējā antioksidantu statusa normalizēšanos cukura diabēta pacientiem, kas lietoja L-arginīnu. Eksperimentālie dati arī liecina par poliamīnu satura pieaugumu (kas spēlē galveno lomu insulīna biosintēzē un β-šūnu populācijas atjaunošanā) aizkuņģa dziedzerī diabēta pacientiem, kuri saņēma L-arginīnu. Turklāt jāatzīmē, L-arginīna spēja vājināt galvenā glikējošā reaģenta metilglioksāla negatīvo ietekmi, kura saturs ir ievērojami palielināts pacientiem ar cukura diabētu.

Konstatēts, ka NO stimulē glikozes pārtveršanu taukaudu un skeleta muskuļu šūnās, arī neatkarīgi no insulīna ietekmes. NO var būt arī pozitīva ietekme uz glikozes vielmaiņu, palielinot tās oksidēšanās procesus audos, kuriem paaugstināta jutība pret insulīnu. Nesenā pētījumā konstatēja nozīmīgu uzlabošanos (par 40%) glikozes vielmaiņā, saņemot L-arginīnu, gan pie insulīna atkarīgā, gan insulīna neatkarīgā diabēta. Turklāt, bija pierādīts, glikagonam līdzīgā peptīda-1 pieaugums organismā, kam ir nozīmīga loma apetītes regulēšanā un glikozes vielmaiņā.

L-arginīns adipocītos veicina garo ķēžu taukskābju oksidēšanos insulīna jutīgos audos. L-arginīns ir arī samazina palmitīnskābes un glikozes iekļaušanu triglicerīdos, kas nozīmē lipoģenēzes procesa pavājināšanos. Ilgtermiņa L-arginīna lietošana pazemina leptīna saturu un leptīna/adiponektīna attiecības korpulentiem pacientiem ar 2. tipa cukura diabētu. Eksperimentā, L-arginīns baltos taukaudos samazina resistīna ekspesiju, kas pozitīvi korelē pakāpi, saistītu ar aptaukošanos un insulīna jutības samazināšanos. Klīniskos pētījumos ir apstiprināta L-arginīna efektivitāte kombinācijā ar zemu kaloriju diētu un fiziskām aktivitātēm, lai samazinātu ķermeņa svaru, samazinot ķermeņa tauku korpulentiem pacientiem ar 2. tipa cukura diabētu. Turklāt, tiek ziņots par L-arginīna labvēlīgo ietekmi uz asins seruma lipīdu profilu, ieskaitot kopējā holesterīna, zema blīvuma lipoproteīnu un triglicerīdu līmeņa saturu pacientiem ar cukura diabētu.

Izpratne par diabētu, kā par hronisku daudzfaktoru slimību, kuri ne vienmēr ir pietiekami pakļauti korekcijai ar esošajām ārstniecības metodēm, uzsvēra nepieciešamību attīstīt jaunas efektīvas un drošas metodes tā ārstēšanā. Pateicoties dabiskai ķermeņa vielmaiņai, naturālie komponenti ir pievilcīgi avoti dažādu slimību ārstēšanā un profilaksē. Šajā aspektā, izmantot L-arginīnu ir nozīmīgs faktors diabēta profilaksei un ārstēšanai.

Avots: Žurnāls «Участковый врач» №8, 2014.g. novembris

Atcerieties, ka jebkuru slimību ir daudz vieglāk novērst, nekā ārstēt. Nākotnes medicīna - tā ir medicīna, kura atzīst dabas dziedinošo spēku. Patiesi ceram, ka šīs produkcijas izmantošana nesīs veselību un labumu Jums un visai Jūsu ģimenei.

Jebkura norāde uz terapijas īpašībām, kas piemīt šajos preparātos esošajām aktīvajām vielām, ir balstīta uz informāciju, kas iegūta no autoritatīviem avotiem, taču tie nav farmaceitiskie medikamenti.
Informācija saitā nav pamudinājums uz pašārstēšanos un pirms jebkādu preparātu lietošanas nepieciešams konsultēties ar speciālistu.

Veselību Jums un ilgu mūžu!
keywords:
erekcijas pastiprināšana, potences uzlabošanas līdzekļi, impotence, tautas līdzekļi erekcijas atjaunošanai un uzlabošanai, erektīlā disfunkcija, erekcijai, potencei, dziednieks, dziedniecība, ārstē, ārstniecība, dakteris, vēzis, alerģija, imunitāte, sirds, asinsvadu, asinsvadi, asinsvads, vēnas, artērijas, smadzeņu, apasiņošana, tonizējošs, slimības, dziedē, izārstē, palīdz risināt, ārstnieciskās tējas, drogas, dabīgie preparāti, dabīgās zāles, zāļu tējas, menopauze, menopause, klimakss, klimaktērijs, vīriešu veselībai, uztura bagātinātāji vīriešiem
Designed by Alex