Neslimo !!!
Turpinājums                                                                                                                         <<<Atpakaļ

Hroniska vitamīnu, mikroelementu un citu dzīvībai svarīgu vielu nepietiekamība rada izmaiņas cilvēka organismā, dara to uzņēmīgu pret dažādām saslimšanām. Bet toksīni, kas nokļuvuši ar nekvalitatīvu pārtiku cilvēka organismā, apgrūtina imūnās sistēmas darbu. Tādā veidā, samazinot barjeru alerģisko, onkoloģisko slimību attīstībai un, veicinot bioloģiskās novecošanas procesu.

Pasaules zinātnieki mēģina radīt adaptogēnus, kuri palīdzētu pielāgoties nelabvēlīgajiem ārējās vides apstākļiem. Tāpēc uz šo brīdi populāras un pieņemamas ir kļuvušas bioloģiski aktīvās piedevas (BAP). Tās ir kompleksas vielas, kas izgatavotas no dabīgām izejvielām, kurās ir nepieciešamie mikroelementi, vitamīni, aminoskābes, kas aizpilda organisma sistēmu funkcionēšanai nepieciešamo vielu deficītu. Jauniešiem tas nepieciešams organisma pilnvērtīgai attīstībai, vidēja vecuma cilvēkiem - novecošanas procesa palēnināšanai, bet veciem cilvēkiem, lai justos enerģiskāk un mundrāk. Slimiem cilvēkiem BAP uztur imūno sistēmu, veicina atveseļošanos un novājinātās organisma sistēmas funkciju atjaunošanos. BAP var lietot kopā ar ķīmiskajiem preparātiem, kā arī atsevišķi.

Pastāv BAP, kuras ir domātas visiem, jo tās ir „šūnu” barība. To sastāvā ir visas aminoskābes, minerāli, vitamīni, kurus parastās devās var lietot gan bērni, gan pieaugušie. Lielās devās un kursu veidā BAP lieto saslimšanu ārstēšanā. BAP ietilpstošā viela, kas ir kāda auga sastāvā var tikt izmantota konkrēta novājināta orgāna darbības uzlabošanai. Atsevišķā grupā ietilpst antioksidanti. Tie padara nekaitīgus brīvos radikāļus, kas izjauc šūnu apvalkus, veicina to priekšlaicīgu bojāeju. Ievērojami antioksidanti ir Selēns, vitamīns E, vitamīns C, cinks, beta karotīns. Tie tiek rekomendēti :

  
1) personām, kuriem ir augstākminēto vielu deficīts:
 • slimniekiem;
 • vecāka gadagājuma cilvēkiem;
 • pēc traumām, operācijām;
 • veģetāriešiem;
 • cilvēkiem, kuriem ir alkohola un narkotiku atkarības;
 
    2) personām, kuras strādā un dzīvo nelabvēlīgos apstākļos:
 • ekoloģiski piesārņotās zonās;
 • ražošanas uzņēmumu un paaugstināta riska uzņēmumu tuvumā;
 • strādā ar datoru un jonizējošā starojuma avotiem;
 
   3) personas, kurām ir papildus nepieciešamība pēc vitamīniem;
 • sportisti;
 • grūtnieces;
 • stresam pakļautas personas;
 
   4) personām ar paaugstinātu risku -
 • onkoloģiskajiem slimniekiem;
 • sirds asinsvadu patoloģijām;
 • reimatismu;
 • infekcijas slimībām;
 • vielu maiņas darbības traucējumiem;
 • dažādu orgānu un dziedzeru darbības traucējumiem;
 • priekšlaicīgu novecošanu.

Daudzus faktorus, kuri ir kaitīgi mūsu organismam, ir grūti kontrolēt, taču mūsu spēkos ir aizsargāt savu organismu, nodrošinot to ar visām nepieciešamajām vielām un pastiprinot mūsu imūnās sistēmas darbību; pievēršot uzmanību savam dzīves veidam (uzturam, fiziskai un garīgai aktivitātei) - varam iespaidot savu iekšējo orgānu darbību, uzlabot to funkcionālo stāvokli, atbrīvot no saslimšanām, tādā veidā nostiprinot savu veselību.

Slēdziena vietā

Kāds vielas tātad ietilpst uztura bagātinātāju sastāvā? Tās ir:

Olbaltumvielas, aminoskābes, nukleīnskābes, alkaloīdi, ogļhidrāti, ciete, šķiedrvielas, gļotas, glikozīdi, saponīni, tauki, taukvielas, ēteriskās eļļas, vaski, rūgtumi, fenoli, flavonoīdi, miecvielas, darvas, vitamīni, antioksidanti, fitoncīdi. Kad uztura bagātinātāji ienāca modē pagājušā gadsimta beigās, iezīmējās divi negatīvi momenti. Sākas farmaceitisko gigantu asa cīņa par ietekmes sfērām. Tika panākts, ka:
 • uztura bagātinātājos aktīvās vielas nedrīkst saturēt devas, kas ir augstākas par fizioloģisko normu;
 • uztura bagātinātāju aprakstos nedrīkst figurēt vārds „ārstē”.

Otrais - redzot, ka tomēr uztura bagātinātāji ieguva lielu popularitāti, daudzi (un to starpā, protams ,negodīgie) ražotāji sāka tos ražot. Un ne visiem, protams, ir efekts. Paskatieties, piemēram, aptieku un pārtikas lielveikalu plauktos - cik daudz un dažādos veidos un kombinācijās ir sastopams uztura bagātinātājs ar nosaukumu „Ginkgo Biloba”. Bet vai Jūs esat droši, ka visos tajos ir aktīvā viela pietiekamā daudzumā un kvalitātē? Var taču parkā (Rīgā arī aug šis brīnumkoks iepretim LU) salasīt nokritušās un sadzeltējušās šī koka lapas, un safasēt kapsulās! Un šajā gadījumā, jūs būsiet mānījušies? Kapsulās taču ir ginkgo bilobas lapas! Bet var tās iegūt ekoloģiski tīrās vietās, atlasot maigās sulīgās jaunās lapiņas.... kā jau rakstījām sākumā, šo produktu lietošana ir patērētāja un ražotāja savstarpējas uzticības jautājums.

Atcerieties, ka uztura bagātinātāji neaizstāj pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu un nav farmaceitiski medikamenti !

Daudzi speciālisti - ārsti un dziednieki uzskata, ka, lai kāds preparāts, farmaceitisks medikaments vai uztura bagātinātājs iedarbotos mūsu organismā ar pilnu atdevi, un Jūs tiešām justu efektu no to pielietošanas, organisms vispirms ir jāattīra no toksīniem un šlakām, jo šis piesārņojums neļauj izpausties visām lietojamā līdzekļa gaidāmajām pozitīvajām īpašībām. Visvienkāršākais ceļš, kā attīrīt organismu - skatāmies šeit.
Designed by Alex