Neslimo !!!
Visspēcīgākais antioksidants dabā

Atcerieties, ka uztura bagātinātāji neaizstāj pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu un nav farmaceitiski medikamenti !
 
Astaksantīns tiek dēvēts par superantioksidantu – brīnumlīdzekli, kas spēj cīnīties pret vecuma izraisītām pārmaiņām, sākot no grumbām līdz pat demencei un vecuma izraisītam redzes zudumam. Pētījumi apstiprina tā pozitīvo iedarbību ādas elastības saglabāšanā, vecuma izraisītās atmiņas un prāta spēju pasliktināšanās samazināšanā, neauglības ārstēšanā stiprajam dzimumam, holesterīna līmeņa stabilizēšanā un pat vēža šūnu attīstības apturēšanā.

Astaksantīns ir karotenoīds – dabisks pigments, kas sastopams augu, aļģu, sēņu un baktēriju hromoplastu šūnās. Karotenoīdus iedala divās klasēs: ksantofīlos un karotīnos. Tie spēj darboties kā antioksidanti.

Karotinoīdi, un īpaši astaksantīns, aizsargā šūnas no nespecifiskas oksidēšanās:
1) - apslāpējos singleto skābekli un izkliedējot enerģijas pārmēru siltumā,
2) – vajājot brīvos radikāļus, kas novērš vai apstādina ķēdes reakciju.
 
Astaksantīna avoti
Astaksantīns ir sarkans, taukos šķīstošs pigments. Tas sastopams alģēs, raugā, lašos, forelēs, garnelēs, vēžveidīgajos un dažos putnos. Astaksantīns atšķirībā no citiem karotenoīdiem cilvēka ķermenī nepārvēršas par A vitamīnu. Pārāk liela A vitamīna deva cilvēkam var būt toksiska, taču ar astaksantīnu tā nenotiek.
 
Haematococcus pluvialis (hematokokkus) ir mikroaļģe – dabā visbagātākais astaksantīna avots. Havaju salās tās var sastapt nelielās ūdenstilpnēs ar svaigu ūdeni. Labos apstākļos aļģēm ir zaļa krāsa, un tās pastāvīgi kustas uzturvielu meklējumos.
 
Kad uzturvielas iet uz beigām, aļģu šūnas sāk pāriet miera fāzē, un ražot milzīgus astaksantīna daudzumus aizsardzībai no ultravioletās gaismas un oksidēšanas. Kad šūnas galīgi pāriet „miega” stāvoklī (incistējas), tās var saturēt no 1,5 līdz 4% (15000-40000 miljonās daļas) astaksantīna uz masu. Incistētas šūnas var saglabāties miera stāvoklī daudzus gadus, līdz tam laikam, kamēr radīsies piemēroti apstākļi, un šūnas kļūs no jauna kustīgas un zaļas. Savu nosaukumu aļģe ieguva no sengrieķu vārdiem, kas nozīmē "asins sēkla" (hem un kokkus).
No mikroaļģēm haematococcus pluvialis iegūtais astaksantīns, kā apgalvo pētnieki, daudzkārt pārspēj populāros antioksidantus C vitamīnu, koenzīmu Q10, zaļās tējas katehīnus, vitamīnu E, kā arī beta-karotīnu un luteīnu cīņā ar brīvajiem radikāļiem

Astaksantīnam ir unikāla molekulārā uzbūve, kas piešķir tam izcilas antioksidanta īpašības.

Pateicoties savai molekulārajai struktūrai, astaksantīns ir ļoti efektīvs antioksidants, kam ir augsts radniecīgums ar singletо skābekli, un tas efektīvi nomāc brīvos radikāļus. Astaksantīns cīnās ar singleto skābekli 550 reizes efektīvāk nekā Е vitamīns un būtiski efektīvāks, nekā citi testējamie karotinoīdi. Viens pētnieks astaksantīna aprakstam piedāvāja terminu "Super Е Vitamīns". Brīvie radikāļi ir nestabilas molekulas ar nepāra atomu skaitu, kas “zog” elektronus no citiem atomiem. Kad brīvais radikālis iedarbojas uz veselu molekulu, tās struktūra tiek izjaukta un tā arī kļūst par brīvo radikāli. Tā var sākties ķēdes reakcija, kas rada brīvo radikāļu masveida formēšanos. Zinātnieki ir pārliecinājušies, ka viens no priekšlaicīgas novecošanās iemesliem ir šūnu bojāeja, ko izraisa brīvo radikāļu ķēdes reakcija.
Kā astaksantīns strādā?

Astaksantīns, pateicoties savai unikālai struktūrai, aizsargā visu ķermeņa orgānu šūnu membrānas. Atšķirībā no beta-karotīniem, C vitamīna un citiem antioksidantiem, kuri atrodas vai nu bilipīdu membrānas iekšpusē, vai ārpusē, astaksantīna molekulai piemīt unikāla spēja atrasties gan bilipīdu membrānas iekšpusē, gan ārpusē. Tādā veidā tiek nodrošināta labāka šūnas vispārējā aizsardzība.

Kāds ir ieguvums, astaksantīnu lietojot regulāri?

Astaksantīnam ar savu pārbaudīto darbības mehānismu ir izšķiroša loma mūsu organisma aizsardzībā – tas pasargā šūnas no priekšlaicīgas novecošanās un specifiskiem bojājumiem. Tāpēc šodien mēs varam runāt par vairākiem ieguvumiem: ādas veselības stāvokļa uzlabošanās, muskuļu spēka un izturības palielināšanās, kuņģa dispeptisko simptomu samazināšanās, redzes uzlabošanās.

Acu un centrālas nervu sistēmas aizsardzība

Virknē pētījumu tika parādīts, ka karotinoīdi ir nepieciešami acu veselībai, tāpat kā tas, ka tie nodrošina tīkleni no oksidēšanās. Dzeltenais plankums - tas ir neliels apgabals tīklenes centrā, aptuveni divi milimetri diametrā, aiz acs kristāliņa. Interesanti, ka tāds plankums ir tikai augstākajiem primātiem, tādiem kā pērtiķi un cilvēkiem. Uzkrājoties oksidācijas postījumiem, tas noved pie deģeneratīvām izmaiņām, kas ir manāmas novecojošajā plankumā. Karotinoīdi, kas ir dzeltenajā plankumā, lieliski darbojas kā antioksidanti.

Atšķirībā no beta-karotīna, astaksantīns ir spējīgs iekļūt caur hematoecefālo barjeru un aizsargāt tīkleni no fotooksidēšanās un fotoreceptoro šūnu zaudējuma. Galvas, muguras smadzenes un nervi tāpat satur relatīvi lielus daudzumus nepiesātinātu taukskābju. Relatīvi augsta metabolisma aktivitāte un vajadzība pēc skābekļa pakļauj tos oksidācijas stresam. Pateicoties unikālai spējai šķērsot hematoecefālo barjeru, astaksantīns var nodrošināt papildus aizsardzību no oksidēšanas galvas un muguras smadzenēm, kā arī nerviem.

Kāpēc astaksantīns ir 500 reižu spēcīgāks par E vitamīnu?

Astaksantīns atšķirībā no citiem betakarotīniem un E vitamīna satur divas papildus skābekļa molekulu grupas, kas ne tikai spēj sagūstīt brīvo radikāli, bet arī apturēt postošo brīvo radikālu ķēdes reakciju, kas var izraisīt nopietnu saslimšanu. Pateicoties savai unikālai ķīmiskai struktūrai un izcilām antioksidanta īpašībām, astaksantīns ir ierindojams unikālā karotenoīdu klasē, ko sauc par ksantofīlu klasi. Pētījumos ir pierādīts, ka astaksantīns ir 10 reižu efektīvāks par betakarotīnu un līdz pat 500 reizēm iedarbīgāks par E vitamīnu. Turklāt astaksantīns spēj ne tikai neitralizēt brīvos radikāļus, bet, darbojoties kopā ar tādiem antioksidantiem kā C un E vitamīns, pat pastiprināt to iedarbību. Diagrammā zemāk (krievu val.) ir salīdzināta Astaksantīna un citu antioksidantu spēja neitralizēt singleto skābekli.
Lietošana:

Kā uztura bagātinātāju, iedzeriet 1 mīksto kapsulu dienā ar tauku saturošu maltīti.

Kurss: 2 mēneši
Kā astaksantīns uzlabo ādas izskatu?

Āda ir cilvēka lielākais orgāns, un cilvēka kontakts ar apkārtējo vidi notiek tieši ar ādas starpniecību. Tā ir barjera, kas pasargā mūs no dažādiem apkārtējās vides apstākļiem: UV stariem, sausa gaisa, aukstuma, karstuma, piesārņojuma. Tieši tāpēc tik nozīmīga ir ādas ikdienas kopšana, uzņemot optimālu daudzumu vitamīnus, minerālvielas un antioksidantus.

Astaksantīnam ir nozīmīga loma, lai mūsu āda izskatītos svaiga un vesela. Neveselīgs uzturs, kurā trūkst antioksidantu, vitamīnu un minerālvielu, kā arī vides piesārņojums, smēķēšana un UV starojums var būt par cēloni pūtītēm un blāva un saguruša izskata ādai. Astaksantīns aizsargā un ļauj ādai atjaunoties, neitralizējot brīvos radikālus, kas bojā ādas šūnas. Pēc ilgstošas uzturēšanās saulē un UV staru iedarbības astaksantīns palīdz ādai ātrāk atjaunoties un atkopties. UV starojums un gaisa piesārņojums noārda tās svarīgās barības vielas, kas veido ādas hidrolipīdo barjeru. Rezultātā āda kļūst sausa un izskatās nevesela. Astaksantīns palīdz sausai ādai palielināt tās mitruma līmeni, uzlabo ādas elastību un vispārējo stāvokli, nodrošina ar dabiskām taukvielām un atjauno ādas hidrolipīdo līdzsvaru.

Vai astaksantīns var palīdzēt izlīdzināt krunciņas?

Krunciņas ir padziļinātas līnijas ādas virsmā, kas rodas dziļu ādas šūnu bojājumu rezultātā. Tas ir dabīgs novecošanās process, kas skar ikvienu no mums. Āda kļūst vecāka ar katru minūti. Ir vajadzīgas četras nedēļas, lai veco ādas šūnu vietā izveidotos jaunas. Taču ir vairāki faktori, kas var šo ādas šūnu atjaunošanās procesu bremzēt. Vislabāk zināmie ir: UV starojums, gaisa piesārņojums, smēķēšana, neveselīgs uzturs, stress u.c.

UV radiācija, kas ietekmē mūsu ādu, sastāv no divu tipu stariem: UVA un UVB.
UVB stari ir īsāki par UVA stariem. Tie galvenokārt iedarbojas uz ādas virsējo slāni, rada iedegumu un veicina melanīna ražošanu. UVA stari iekļūst daudz dziļāk un iedarbojas spēcīgāk. Tie sagrauj kolagēna šķiedras dermā, tā sekmējot krunciņu veidošanos. Astaksantīns neitralizē brīvos radikāļus, kas radušies UV staru iedarbības rezultātā, tādā veidā aizsargājot un sekmējot kolagēna šķiedru atjaunošanās procesu. Līdzīgā veidā astaksantīns ļauj atjaunoties visai ādai kopumā. Pētījumi rāda, ka astaksantīns izlīdzina krunciņas un palielina ādas elastību.

Kādā veidā astaksantīns palielina muskuļu spēku un izturību?

Brīvie radikāļi – nestabilas graujošas molekulas ar nesapārotiem elektroniem veidojas mūsu ķermenī dažādu nelabvēlīgu apstākļu iedarbībā (UV radiācija, smēķēšana, neveselīgs uzturs). Taču arī normālas organisma funkcijas var veicināt brīvo radikāļu rašanos, piemēram, elpošana, enerģijas ražošana, vingrošana, gremošana. Fizisko aktivitāšu laikā mēs elpojam dziļāk un biežāk. Jo vairāk skābekļa mēs ieelpojam, jo vairāk brīvo radikāļu radām. Brīvie radikāļi bojā muskuļu šūnas, sagraujot to membrānas un DNS. Vienīgais veids, kā apturēt brīvo radikāļu graujošo iedarbību, ir spēcīgu antioksidantu - tādu kā astaksantīns - lietošana. Astaksantīns neitralizē brīvos radikālus muskuļos, tā apturot tālāku muskuļu bojājumu attīstību. Astaksantīna iedarbība uz fizisko ķermeni ir divējāda: pirmkārt, tas samazina muskuļu šūnu bojājumus un, otrkārt, palielina muskuļu izturību, samazinot pienskābes daudzumu organismā. Turklāt reizē ar muskuļu bojājumu likvidēšanu astaksantīns veicina arī ātrāku muskuļu reģenerēšanos pēc smagas fiziskās slodzes.

Kāds ir ieguvums, regulāri lietojot astaksantīnu?

  • Astaksantīns labvēlīgi ietekmē gandrīz katru organisma šūnu, tai skaitā acīs, smadzenēs, sirdī un aknās, tāpēc tam ir vitāli svarīga loma mūsu organismā, aizsargājot šūnas pret pāragru novecošanu un oksidācijas kaitējumiem. Pašlaik ir zināmi vairāki labi ieguvumi cilvēkiem
  • Aizsargā ādu no iekšienes – grumbas ir redzams pierādījums brīvo radikāļu kaitīgajai ietekmei. UV starojums veicina brīvo radikāļu veidošanos, kas izraisa ādas šūnu novecošanos. Astaksantīnam uzkrājoties ādā, tas nokļūst visos ādas slāņos un samazina UV kaitējumu un novērš iekaisumus.
  • Uzlabo organisma aizsargspējas – astaksantīns palielina balto asinsķermenīšu - limfocītu - un dabīgo galētājšūnu (killeršūnas - T citotoksiskie limfocīti) skaitu un aktivitāti. Šīs šūnas atbild par organisma dabīgo aizsardzības sistēmu pret infekcijas izraisītājiem.
  • Uzlabo muskuļu atjaunošanos pēc fiziskas slodzes - pētījumos redzams, ka astaksantīns palielina muskuļu izturību un spējas, aizturot sekundāro iekaisuma reakciju muskuļos pēc fiziskas slodzes.
  • Novērš iekaisumu – astaksantīnam piemīt dokumentēta pretieksaisuma iedarbība dažādos audos.
  • Aizsargā sirds un asinsvadu veselību – astaksantīns samazina slikto asins lipīdu (tauku) un holesterīna līmeni un palielina labā holesterīna līmeni asinīs.
  • Uzlabo redzi – ir atklāts, ka astaksantīns novērš vai palēnina trīs visbiežāk sastopamās acu slimības: ar novecošanos saistīto makulāro deģenerāciju, kataraktu un glaukomu.
Kāpēc astaksantīns jālieto pēc ēdienreizes? Vai nebūtu labāk to darīt pirms?

Astaksantīns ir taukos šķīstošs pigments. Lai tas pilnībā absorbētos, ir nepieciešamas žultsskābes. Žultsskābes piedalās tauku šķelšanas jeb gremošanas procesā. Tās sāk izstrādāties tikai tad, kad zarnās nokļūst barības vielas. Tāpēc mums vispirms ir jāpaēd un jāļauj organismam saražot žultsskābes. Lai astaksantīns pilnībā absorbētos, tas jālieto pēc ēšanas.

Cik ilgi drīkst lietot astaksantīnu?

Jūs varat lietot astaksantīnu visu mūžu. Astaksantīnam nekādi bīstami blakusefekti nav atklāti.


Nav farmakoloģisks medikaments!
keywords:
erekcijas pastiprināšana, potences uzlabošanas līdzekļi, impotence, tautas līdzekļi erekcijas atjaunošanai un uzlabošanai, erektīlā disfunkcija, erekcijai, potencei, dziednieks, dziedniecība, ārstē, ārstniecība, dakteris, vēzis, alerģija, imunitāte, sirds, asinsvadu, asinsvadi, asinsvads, vēnas, artērijas, smadzeņu, apasiņošana, tonizējošs, slimības, dziedē, izārstē, palīdz risināt, ārstnieciskās tējas, drogas, dabīgie preparāti, dabīgās zāles, zāļu tējas, menopauze, menopause, klimakss, klimaktērijs, vīriešu veselībai, uztura bagātinātāji vīriešiem
Atcerieties, ka jebkuru slimību ir daudz vieglāk novērst, nekā ārstēt. Nākotnes medicīna - tā ir medicīna, kura atzīst dabas dziedinošo spēku. Patiesi ceram, ka šīs produkcijas izmantošana nesīs veselību un labumu Jums un visai Jūsu ģimenei.

Jebkura norāde uz terapijas īpašībām, kas piemīt šajos preparātos esošajām aktīvajām vielām, ir balstīta uz informāciju, kas iegūta no autoritatīviem avotiem, taču tie nav farmaceitiskie medikamenti.

Informācija saitā nav pamudinājums uz pašārstēšanos un pirms jebkādu preparātu lietošanas nepieciešams konsultēties ar speciālistu.

Veselību Jums un ilgu mūžu!